Nacionalinį diktantą rašysime vasario 28 d.

0
218

Nacionalinis diktantas šiemet vyks vasario 28 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2020-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau tryliktą kartą.

Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

I etapas

Visus norinčius rašyti Nacionalinį diktantą kviečiame į Prienų rajono savivaldybės didžiąją salę (Laisvės a. 12, II aukštas).

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje bei jos padaliniuose, rajono mokyklose.

Kadangi konkursas organizuojamas penktadienį, tad labai kviečiame konkurse dalyvauti Savivaldybės, seniūnijų, kitų įstaigų bei įmonių darbuotojus.

Į pasirinktą patogiausią vietą rašyti diktanto prašome atvykti vasario 28 d. 10.45 val.

Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami bei atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti siunčiami į Vilnių.

Į mokyklas pasitikrinti savo žinių kviečiami ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Suaugusiųjų darbai bus surinkti ir išsiųsti organizatoriams.

Visi rašantys – bibliotekos, mokyklos, įmonės ir organizacijos kviečiamos iš anksto registruotis el. paštu diktantas@diktantas.lt.

Apie konkurso rezultatus asmeniškai bus informuoti tik geriausiai diktantą parašiusieji, todėl konkurso organizatoriai rekomenduoja dalyviams pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Originalus diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 d. www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt.

Diktanto koordinatorius pasibaigus transliacijai turi surinkti darbus ir išsiųsti organizatoriams (viename voke) adresu:
Nacionalinio diktanto konkursui
AB Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16
03500 Vilnius

II etapas – diktanto finalas vyks balandžio 4 d. Vilniuje.

Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys. Finalo dalyviai varžosi raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Daugiau informacijos suteiks Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Peleckienė (tel. (8 319) 61 141, el. p. vaida.peleckiene@prienai.lt).

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai