Meras A. Vaicekauskas domėjosi Stakliškių seniūnijos kelių ir kitomis problemomis

0
2014

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, atsižvelgdamas į informaciją dėl pablogėjusios kelių būklės po liūčių Stakliškių seniūnijoje ir gyventojų prašymus atkreipti dėmesį į jų išsakytas problemas, liepos 19 d. lankėsi seniūnijoje susipažinti su situacija. Lydimas Stakliškių seniūnijos seniūno G. Kaminsko, meras apžiūrėjo Trečionių, Lielionių, Gripiškių, Pakrovų kaimų kelius, šaligatvį prie vaikų darželio Stakliškėse, kur reikia sutvirtinti šlaitą ir sutvarkyti pralaidą.

„Yra blogų kelių ruožų, išplautų po lietaus, su remonto bei sutvirtinimo reikalaujančiais tiltais, šlaitais, pralaidomis, taip pat liūčių metu sunkiai išvažiuojamų lauko kelių. Dėl avarinės tilto Trečionių kaime būklės ketiname skubiai iškviesti rangovus, kurie prižiūri Stakliškių seniūnijos kelius, pasitarti dėl remonto. Tiltelį privalu sutvarkyti, kad nekiltų pavojaus žmonių saugumui“, – pabrėžė Savivaldybės vadovas.

Meras pastebėjo, kad kai kurių kelių būklė Stakliškių seniūnijoje sudėtinga dar ir dėl to, kad nemažai kalvotų vietų, kelių šlaitus ardo liūtys, kai kur kelius sugadina sunkiasvorė technika, jų priežiūrą apsunkina neprižiūrimos, žolėmis ir krūmais apaugusios pakelės. Duobėtiems keliams taisyti A. Vaicekauskas siūlė labiau išnaudoti praėjusiais metais pradėto eksploatuoti karjero išteklius. Pastebėta, kad dalis lauko kelių neįtraukti į seniūnijos tvarkomų kelių schemą. Mero nuomone, klausimą dėl galimybės įtraukti tokius kelius į seniūnijos kelių schemą reikėtų apsvarstyti.

Reikia pripažinti, kad Stakliškių seniūnijos kelius ir gatves (kurių yra 198 km) prižiūrėti, neturint vietos ūkininkų pagalbos, yra labai sunku, ypač kai patys žmonės žiūri į savo valdas aplaidžiai. Vis dėlto yra ir labai gražių pavyzdžių. Pro mero akis nepraslydo tvarkingai nušienautos pakelės, išpuoselėtos sodybos. „Galima tik pasidžiaugti ūkininkais, kurie taip tvarkosi, neleidžia apželti pakelėms, savo iniciatyva imasi jas tvarkyti. Stakliškėse yra daug gražių sodybų, sumažėję apleistų žemių. Matyti, jog žmonės darbštūs. Reikia suprasti, kad netvarkoma žemė yra terpė invaziniams augalams veistis ir daugintis“, – kalbėjo meras, ragindamas seniūną labiau viešinti gerus pavyzdžius ir glaudžiau bendrauti su apleistų žemių savininkais.

Nors ir nėra malonu, tiems ūkininkams, kurie neatsižvelgia į raginimus prižiūrėti pakeles, atėjo laikas (todėl ir suteikta seniūnams tokia teisė) taikyti administracines priemones.

Prienų r. savivaldybės informacija

 

Komentarai

komentarai