Meras pasveikino 100 metų jubiliejaus sulaukusią Mariją Karčiauskienę

0
1953

Gražų metų kraitį dovanojo likimas Marijai Morkūnaitei-Karčiauskienei. Žydinčių gėlynų apsuptoje sodyboje Prienuose, Kauno gatvėje, Marija praleido ilgus gyvenimo metus, čia pasitiko auksinį savo rudenį, sklidiną artimųjų meilės ir švelnumo kupinų dienų. Čia sulaukė ir 100 metų jubiliejaus.

Rugsėjo 28 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas aplankė ir pasveikino jubiliatę, apsuptą didelio artimųjų rato, palinkėjo jai stiprios sveikatos, širdies šilumos, artimųjų meilės, rūpesčio ir gerumo. „Jūsų nugyventi metai ir subrandintos vertybės yra gražiausias gyvenimo turtas. Jūsų patirtis, perduodama iš kartos į kartą, yra neįkainojama“, – sakė meras.Marija Karčiauskienė kilusi iš Mačiūnų kaimo, ten augo nuo vaikystės – tėveliams namų ūkio darbuose padėjo, jaunystėje karves ganė. Anksti pradėjo dirbti, nes leisti dukrą į gimnaziją tėvai neturėjo lėšų.

Anksti (neturėdama 21 metų) ištekėjo, su vyru Antanu susilaukė šešių vaikų – Onutės, Aldonos, Antano, Vytauto, dvynių Eugenijos ir Zinos (gražaus jubiliejaus dieną Marijai trūko tik beveik prieš dešimtmetį mirusio sūnaus Vytauto). Taip pat anksti, 41-erių, liko našlė. Nuo vaikystės ir visą gyvenimą sunkiai dirbo: prie namų, mokydamasi siuvėjos amato, vėliau Prienų siuvimo fabrike, po to 26 metus Prienų ligoninės Priėmimo skyriuje. Parėjusi po darbo pamainos, pamaitinusi, apipraususi, sumigdžiusi vaikus, naktį dar sėsdavo siūti. Nepaisant didelio vargo, nemigo naktų, visi šeši vaikai buvo išauginti dorais žmonėmis, visi išleisti į mokslus.

Jubiliejaus proga mamai, močiutei, promočiutei bei propromočiutei nuoširdžiais dėkingumo ir meilės žodžiais nusilenkė penki vaikai, devyni anūkai, keturiolika proanūkių ir viena proproanūkė.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai