Mažųjų savivaldybių reitinge Prienų rajonas – aukščiau vidurkio

0
1327

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) praėjusį antradienį įvertino visas šalies savivaldybes. Tarp 54 mažesniųjų savivaldybių Prienų rajonas surinko 57 balus ir dalinasi 20-22 vietomis su Kalvarijos ir Birštono savivaldybėmis.

Tarp geriausiai įvertintų sričių – „Administracija“ ir maksimalų balą gavęs „Transportas“. Pasitempti reikėtų „Komunalinių paslaugų“, „Investicijų ir plėtros“, „Turto valdymo“ ir keliose kitose srityse.

Kaip ir praėjusiais metais, puikų „Transporto“ įvertinimą lėmė tai, kad 2018 m. visiems viešojo transporto maršrutams buvo skelbti viešieji konkursai ir visus juos aptarnavo privatus sektorius.

Pažymima, kad Savivaldybės administracija buvo sąlyginai maža. Tūkstančiui gyventojų teko 5,2 darbuotojo, kai vidutiniškai – 7,6, tačiau tai nesutrukdė visų gyventojų prašymų išnagrinėti laiku.

Savivaldybė išsiskyrė mažesniu nei vidutiniu skolos lygiu, siekusiu 20,5 proc. pajamų, bet skola, kaip pažymima, traukėsi lėtai.

Gerai vertinta tai, kad savivaldybė neteikė paslaugų, kurias teiktų privačios įmonės, o šimtui savivaldybės administracijos darbuotojų teko 11,6 automobilio, kai vidutiniškai tarp mažųjų savivaldybių – 14,3.

Jeigu Prienų rajono savivaldybė norėtų pagerinti savo reitingus, jai, kaip siūlo LLRI vertintojai, reikėtų pagalvoti, ar neverta daugiabučių administravimo bei centralizuoto šilumos tiekimo patikėti privačiam sektoriui. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas su tuo nesutinka. Anot mero, Savivaldybė jau turėjo patirties su privačiais šilumos tiekėjais: tik perėmus šilumos tiekimą iš privataus paslaugos teikėjo buvo galima sumažinti šilumos kainą gyventojams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai