M. Gecevičiaus vedami „Skycop“ namuose palaužė „Nevėžį“

0
2359

Dar kartą panaikinę dviženklį deficitą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse triumfavo Prienų „Skycop“ (9-16) krepšininkai. Šįkart Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namų arenoje 81:78 (13:16, 16:15, 24:17, 28:30 ) įveikė Kėdainių „Nevėžį“ (4-21).

Po šio laimėjimo Prienų komandą grįžo į septintąją lentelės vietą, iš kurios po vakarykštės savo pergalės juos išstūmusi buvo Alytaus „Dzūkija“.

Rungtynės buvo paženklintos ir nemaloniu incidentu, kai trečiojo kėlinio pabaigoje, kontakto su varžovo metu, kaktą prasiskėlė svečių įžaidėjas Martinas Junakovičius. Jis vėliau ant parketo nebegrįžo.

Vienas iš prieniškių pergalės faktorių buvo neblogas tritaškių pataikymas – 11/23 (47 proc.). Savo indėlį paliko ir prieš buvusią komandą rungtyniavęs „Skycop“ gynėjas Malcolmas Grantas, pataikęs keturis iš penkių mestų tolimų metimų ir iš viso surinkęs 18 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus – 56:56. Tada savo komandą į priekį pora taiklių metimų patempė M. Grantas – 61:58. Tritaškį pridėjo ir Martynas Gecevičius, o „Skycop“ toliau pirmavo – 67:62. Tačiau savo atsaką turėjo ir svečiai, neleisdami varžovams pabėgti per toli – 68:65. Laikas bėgo, pirmaujanti komanda nesikeitė – likus žaisti dvi minutes šeimininkai ir toliau turėjo iniciatyvą savo rankose – 72:68. Paskutinėmis minutėmis „Nevėžis“ bandė priartėti, gelbėtis pražangų taktika, tačiau ji nepasiteisino ir pergalė liko Prienuose.

„Skycop“ startavo pakiliai ir po kelių taiklių metimų pabėgo 10:2. Tačiau tada savo spurtu 11:0 atsakė svečiai iš Kėdainių, o paskutinėje atakoje tritaškį pataikius Martynui Varnui po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Nevėžis“ – 16:13.

Antrajame kėlinyje legionierių vedami Kėdainių krepšininkai netrukus susikūrė ir dviženklę persvarą – 25:15. Vėliau „Skycop“ kiek priartėjo (21:26), o kėlinio pabaigoje ir dar vieną svečių bandymą pabėgti sustabdę V. Šeškaus auklėtiniai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikinėdami 29:31.

Antroji mačo dalis prasidėjo kova taškas į tašką, kol du tritaškius pataikęs „Nevėžis“ vėl atitrūko 39:34. Čia pat jų pranašumas šoktelėjo ir iki 8 – 46:38. Tačiau tada komandos veteranų įkvėpti „Skycop“ spurtavo 11:0 ir išsiveržė į priekį 49:46.

Kėlinio pabaiga buvo pažymėta nemaloniu incidentu – greitoje atakoje slystelėjęs „Nevėžio“ įžaidėjas Martinas Junakovičius kakta įsirėžė į Martyno Gecevičiaus koją, iš prakirstos kaktos netruko pasirodyti kraujas.

Po trijų kėlinių „Skycop“ buvo priekyje 53:48.