„LKL komandų vasara“: didžiausią spragą užkamšęs ir į vietą ketverte nusitaikęs „Vytautas“

0
1537

1Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas nenumaldomai artėja. Komandos jau lieja prakaitą treniruočių stovyklose ir daugelis jų yra baigusios savo vasaros darbus.

Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa

Sudėtis. Gynėjai: Tomas Delininkaitis, Vytenis Čižauskas, Tomas Dimša, Paulius Ivanauskas, Domantas Šeškus, Edvinas Šeškus Puolėjai: Martynas Linkevičius, Saulius Kulvietis, Regimantas Miniotas, Tomas Michnevičius, Vidurio puolėjai: Artūras Valeika, Mindaugas Kupšas

Geriausias pirkinys. Tomas Delininkaitis sugrįžo rungtyniauti į Lietuvą ir po kelių metų pertraukos pagaliau sezoną pradeda turėdamas komandą. Už gynėją klubas sumokėjo brangiausiai iš visų savo pirkinių, tad ir viltys į klaipėdietį yra dedamos didžiausios.

T. Delininkaičiui jau 34-eri, bet jis vis dar bus puikus žaidėjas puolime, o būtent tokį žaidimą ir propaguoja Virginijus Šeškus. Čia labai pravers ir dar vieną savybė – universalumas, kadangi galės rungtyniauti ir įžaidėju, jeigu tik to reikės. Galima prognozuoti, kad veteranas bus rezultatyviausias „Vytauto“ gretose.

Privalumai. „Vytautas“ pagaliau užkamšė savo pastaraisiais metais turėtą spragą – vidurio puolėjų. Praėjusį sezoną šalia Vaido Čepukaičio buvo Povilas Butkevičius, kurį kankino traumos ir jis praktiškai nežaidė. Šį kartą V.Šeškus turės du puikius „centrus“, kurie yra labai skirtingi: A. Valeika greitesnis ir mobilesnis „du prieš du“ žaidėjas, o M. Kupšas turi ūgį, masę ir yra tas krepšininkas, kuris baus varžovus metimais iš po krepšio. Dabar „Vytauto“ gynyba turėtų būti geresnė nei pastaraisiais metais.

Trūkumai. Trumpas atsarginių žaidėjų suolelis koją kišo ir pernai. „Vytauto“ komanda sezono metu neapsieina be traumų epidemijos ir ekipos rezultatų kreivė automatiškai sminga žemyn, kai susižeidusius lyderius tiesiog nėra kam pakeisti. Apskritai sudėtyje būna vos 7 sveiki krepšininkai ir užduotis kažką įveikti būna neįmanoma. Artėjantį sezoną prieniškiai vėl versis 8 žaidėjų rotacija, o E. Šeškus ar T. Michnevičius aikštelėje bus reti svečiai.

„X faktorius“. Vytenis Čižauskas pastaruoju metu buvo primirštas šalies krepšinio gerbėjų, kadangi palikęs „Žalgirį“ nesužibėjo nei „Lietkabelyje“, nei „Valmiera“ gretose, nei Vokietijos autsaideriuose. Įžaidėjui dar 23-eji ir jis tikrai gali tobulėti, bet jau pats laikas parodyti solidesnį žaidimą. „Vytautas“ gali tapti vieta, kur V. Čižauskas garsiai paskelbs apie save arba paskatins skeptikus dar daugiau kalbėti apie tai, jog nieko gero iš šio atakų organizatoriaus nebebus.

Skaudžiausia netektis. Laimonas Kisielius išvyko į Minsko „Cmoki“ ekipą. Taip, Vytautas Šulskis buvo LKL naudingiausias žaidėjas, bet L. Kisieliaus universalumas, meistriškumas ir šaltakraujiškumas lemiamomis minutėmis „Vytautui“ buvo labai svarbus. Šis puolėjas sužavėjo ne vieną šalies krepšinio gerbėją, kuris jau siūlė „Žalgiriui“ arba „Lietuvos rytui“ įsigyti Laimoną. Dabar jis savo sugebėjimus galės parodyti Vieningoje lygoje, o „Vytautui“ tokio paties žaidėjo rasti nepavyko.

Išvada. Virginijus Šeškus sukomplektavo solidžią komandą ir vėl išsivertė be legionierių. Yra rizikingų pirkinių (V. Čižauskas ir R. Miniotas), bet yra ir žaidėjų, iš kurių žinai, ko tikėtis – A. Valeika, T. Delininkaitis, S. Kulvietis ar M. Kupšas. „Vytautas“ vėl bus į puolimą orientuota komanda, kuri namuose bus sunkiai įveikiama, o išvykose mes iššūkį visoms ekipoms. Prienų klubą galima drąsiai vadinti rimtu pretendentu į vietą pirmajame ketverte.

krepsinis.net informacija

Komentarai

komentarai