Lietuvos orientavimosi sporto čempionate sėkmingas Prienų OSK „Šilo“ narių pasirodymas

0
2151

Kaune Laisvės alėjoje savaitgalį buvo surengti Lietuvos orientavimosi sporto čempionatai sprinto ir sprinto estafečių trasose.

Per 600 Lietuvos orientacininkų varžėsi dėl čempionų titulo greitai bėgdami tarp siaurų Kauno gatvelių ir skverų. Iš čempionato OSK „Šilas“ bei Prienų KKSC atstovai parsivežė šešis asmeninius medalius ir bronzą elito sprinto estafečių rungtyje.

Šeštadienį sprinto trasoje elito grupės vyrams reikėjo įveikti 4,1 km distanciją su 18 kontrolinių punktų. Greičiausiai distanciją įveikė Kauno „Medeinos“ atstovas Jonas Vytautas Gvildys, sidabro medalį iškovojo Marijampolės „Javonio“ atstovas Mantas Martinkus, bronza atiteko Simonui Krėpštai iš Kauno „Tako“ klubo. Prizinę šeštą vietą (Elito grupėje apdovanojami šeši sportininkai) iškovojo OSK „Šilas“ narys Vytautas Beliūnas, 14-tas finišavo Kęstutis Nenartavičius ir 31-asis Tomas Nenartavičius.

Tarp elito grupės moterų greičiausia sprinterė buvo Šiaulių „Igtisos“ sportininkė Gabija Ražaitytė, sidabrą iškovojo Kauno „Medeinos“ atstovė Teklė Emilija Gvildytė, bronzos medalis atiteko Alytaus „Dainavos“ sportininkei Sandrai Paužaitei. Ketvirtąją, taip pat prizinę vietą iškovojo OSK „Šilas“ sportininkė Milda Radzivonaitė, 16-tą – Indrė Beliūnė.

Kitose amžiaus grupėse „Šilo“ sportininkai taip pat atidirbo „iš peties“:

V20 amžiaus grupėje auksą laimėjo ir Lietuvos čempionu tapo Rokas Lipnickas, M20 amžiaus grupėje bronzą iškovojo Akvilė Bartkevičiūtė.

Jauniausių veteranų grupėje V35 aukso medalį parsivežė Vytautas Kamarūnas, vyresniųjų grupėje V45 sidabro medalį iškovojo Nerimantas Bieliauskas.

Sekmadienį čempionatas tęsėsi dinamiška mišrių trijų etapų (vyras, moteris, vyras) sprinto estafečių rungtimi. 40 elito komandų stojo į kovą dėl čempionų titulo, tarp jų ir keturios OSK „Šilas“ komandos. Aukso medalius pavyko apginti praėjusių metų nugalėtojai Šiaulių „Igtisos“ trijulei: Martynui Tirlikui, Gabijai Ražaitytei ir Viliui Aleliūnui. Kiekvienam komandos nariui reikėjo įveikti po vieną distanciją, suminis nugalėtojų laikas buvo 46 min. 35 sek.

Kur kas aršesnė kova vyko dėl kitų prabos medalių. Įtempta kova vyko iki paskutinio etapo finišo. Galiausiai sidabro medaliai atiteko Kauno „Medeinos“ komandai, kurią sudarė Marijonas Gipas, Teklė Emilija Gvildytė ir Jonas Vytautas Gvildys, o bronzos medalių iš rankų nepaleido Prienų „Šilo“ trijulė: Rokas Lipnickas, Milda Radzivonaitė ir Vytautas Beliūnas. Kitos trys OSK „Šilas“ komandos taip pat pasirodė šauniai ir pateko tarp penkiolikos stipriausių. Antroji komanda, kurią sudarė Vytautas Kamarūnas, Indrė Beliūnė ir Kęstutis Nenartavičius užėmė 10-ąją vietą, trečioji – 14-tą, ketvirtoji komanda 15-tą vietą.

Mišrių sprinto estafečių Lietuvos čempionatas yra viena gražiausių ir prestižiškiausių orientavimosi sporto rungčių. Tad labai smagu, kad Prienų „Šilo“ orientacininkai vėl sugrįžo ant prizininkų pakylos.Ačiū klubo nariams už puikius rezultatus ir lauksime aukštų vietų birželio 3 d., Lietuvos čempionate vidutinėje trasoje.