Lietuvos orientavimosi sporto čempionate Prienų orientacininkus lydėjo sėkmė

0
2619

Šių metų rugsėjo 2–3 dienomis Telšių apylinkėse vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas estafečių ir ilgoje trasose. Jis buvo labai sėkmingas Prienų orientacininkams.

Pirmąją dieną Prienų „Šilo“ vyrų komanda tapo Lietuvos čempionais estafečių trasoje stipriausioje Elito grupėje.

Merkiant lietui, buvo duotos bendro starto lenktynės po tankius ir daug pelkių turinčius miškus. Pirmuoju etapu startavęs Vytautas Kamarūnas finišavo aštuntas, labai nedaug atsilikęs nuo lyderių. Į antrąjį etapą išbėgęs Vytautas Beliūnas išvedė komandą į pirmą vietą, jis 23 sek. lenkė Šiaulių „Igtisos“ komandą. Trečiuoju etapu pirmas išbėgęs Algirdas Bartkevičius dar labiau sustiprino „Šilo“ persvarą ir užtikrintai finišavo, turėdamas jau beveik 3 min. persvarą prieš antroje vietoje likusius šiauliečius. Suminis čempionų rezultatas buvo 2 val. 15 sek.

Moterų komanda, kurią sudarė Indrė Beliūnė, Deimantė Motiejūnaitė ir Akvilė Bartkevičiūtė, užėmė prizinę šeštąją vietą.

Vyresnieji veteranai (Zenonas Radzivonas, Audrius Deltuva, Pranas Mockus) iškovojo 6-ąją vietą, jaunesnieji veteranai (Andrius Jasiūnas, Rimvydas Arlauskas, Andrius Valatka): 11-ąją.

Estafečių rungtyje dalyvavo 172 komandos – per 500 orientacininkų iš visos šalies.

Antrąją dieną vyko Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje. Sportininkams teko įveikti trasas nuo 2,2 km su 9 kontroliniais punktais dvylikamečiams iki 15 km su 33 kontroliniais punktais vyrų Elito grupės sportininkams. Ir vėl puikiai sekėsi mūsų krašto orientacininkams. Lietuvos čempionais ilgojoje trasoje tapo Deimantė Motiejūnaitė ( M20 amžiaus grupė) ir Rokas Lipnickas (V20 amžiaus grupė).

Trečiąsias vietas iškovojo Pijus Maciulevičius (V14), Akvilė Bartkevičiūtė (M20) ir Kęstutis Nenartavičius (V20). Ypač džiugus pasiekimas jaunojo Pijaus Maciulevičiaus, kuris palaipsniui rodo vis geresnius rezultatus.

Ant garbės pakylos lipo ir Elito sportininkas Vytautas Beliūnas, iškovoję 4 vietą (Elito grupėje apdovanojamos pirmosios šešios vietos).