Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimas

0
460

Kovo 11-ąją Prienų krašte pakiliai paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metis. Šventiniuose renginiuose dalyvavo Prienų r. savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, seniūnijų gyventojai.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimas Prienuose prasidėjo malda už Tėvynę Prienų parapijos bažnyčioje. Rytą Laisvės aikštėje buvo apdovanoti Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos taurės 2019 m. nugalėtojai ir prizininkai.

Vidurdienį Laisvės a. vyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Įteikta Savivaldybės merui A. Vaicekauskui, pagarbiai iš rankų į rankas perduota, trispalvė suplevėsavo šalia Europos Sąjungos, Lietuvos istorinės ir Prienų vėliavų. Visiems pritariant, nuskambėjo Lietuvos ir Prienų krašto himnai, o Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai šventės dalyvius pasveikino salvėmis.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir 30-ies metų jubiliejaus proga sveikinimo žodį tarė meras A. Vaicekauskas. Jis pabrėžė, kad Prienų krašto žmonių širdyse, veikloje ir kasdieniame gyvenime įtvirtinta meilė Lietuvai, kvietė visada didžiuotis savo tėvyne ir branginti sunkiai iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

Po iškilmingos vėliavos pakėlimo ceremonijos vyko šventinis koncertas ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas, kuriame dalyvavo apie 700 bėgikų. Šventinę dieną vainikavo įspūdinga Tautos vienybės eisena „Už Prienus“, nešant išskleistą 50 metrų Lietuvos trispalvę, bei 2 km, 5 km ir 10 km bėgimo nugalėtojų apdovanojimai. Bėgikus apdovanojo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius.

Šventės metu aikštėje vyko prekybininkų mugė, Prienų visuomenės sveikatos biuro sveikatinimo akcija, Prienų PK prevencinės veiklos reprezentacija.

Renginiai vyko ir seniūnijose. Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė dalyvavo iškilmėse Stakliškių bažnyčioje, taip pat Butrimonių bažnyčioje, kur buvo palaiminti ir išlydėti žygeiviai į žygį „Gojaus miškas – partizanų žeminė“. Direktorė pasidžiaugė Stakliškių, Jiezno ir Butrimonių seniūnijų, Prienų ir Alytaus rajonų savivaldybių bendryste ir vienybe, o žygeiviams palinkėjo didelės sėkmės.

Renginyje, skirtame paminklui partizanams Gojaus miške atidengti, dalyvavo ir Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Jis pasveikino dalyvius, taip pat pabrėžė, kad kelių seniūnijų susivienijimas ir jaunimo įtraukimas į tokius sambūrius yra pilietinio patriotizmo ugdymo pavyzdys.

Renginyje skambėjo prisiminimai, partizaninės dainos, o vėliau visų laukė kareiviškos vaišės.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai