Lankytojus pasitinka modernizuotas Prienų krašto muziejus ir naujos ekspozicijos

0
2147

Vasario 22 d. Prienų krašto muziejuje vyko naujų ekspozicijų „Aukšto skrydžio žmonės“ atidarymo šventė. Atidarymo iškilmėse simbolinę juostelę kartu su muziejaus direktore Lolita Batutiene perkirpo Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Šventiniame renginyje dalyvavo ir kiti Savivaldybės, skyrių vadovai, prie projekto įgyvendinimo prisidėję specialistai, garbūs kraštiečiai – poeto J. Marcinkevičiaus dukra Ramunė bei artimieji, rašytojo Vytauto Bubnio žmona rašytoja Elena Kurklietytė, partizanų Lukšų artimieji, kiti svečiai, atnaujintas patalpas pašventino Prienų parapijos klebonas Jonas Baliūnas.

Sveikindamas muziejaus kolektyvą ir visus susirinkusiuosius atnaujinto Krašto muziejaus ir naujų ekspozicijų pristatymo proga meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė dar viena dovana kraštui ir kraštiečiams. Jis palinkėjo, kad muziejus išlaikytų savo dvasią ir būtų gausiai lankomas. To paties linkėjo ir daugybė muziejaus atidaryme dalyvavusių žmonių.

Turbūt neatsitiktinai muziejaus ekspozicijų koncepcija pavadinta „Aukšto skrydžio žmonės“. Į poetinį metaforišką pavadinimą sutelpa ir žmonės, ir jų darbai. Taip pat jis turi tiesioginį ryšį su aviacija – Pociūnuose tebegaminami sklandytuvai, veikia aerodromas. Visa tai padeda žmonėms pakilti virš žemės ne tik mintimis, bet ir fiziškai.

Muziejuje įrengtos aštuonios naujos inovatyvios ekspozicijos: „Pšemeneckių namo istorija“, „Akiplėša“ (skirta J. Zdebskiui), „Atviras muziejininko kabinetas“, „Miesto istorija“, „Literatūriniai Prienai“, „Krašto šviesuoliai“, „Sklandytuvų istorija“, „Išėjo broliai“. Muziejaus holas, rūbinė, koridorius, laiptai taip pat dekoruota įvairiais ekspoziciniais elementais.

Dar trys ekspozicijos – „Etnografija ir tautodailė“, „Rezistencinės kovos“ ir „Tremties vaikai“ – jau buvo pristatytos prieš pora metų.

Ekspozicijos atnaujintos įgyvendinant projektą „Prienų krašto muziejaus modernizavimas“. Projekto biudžetas – daugiau nei 85 tūkst. eurų. Projektą finansavo Europos regioninės plėtros fondas ir Prienų rajono savivaldybė, įgyvendino – UAB „Terra Media“.
Šiemet Prienų krašto muziejui sukaks 24-eri.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai