Veiksmo savaitė „Be patyčių“

0
1565

1Kovo mėn. pabaigoje Pakuonio pagrindinėje mokykloje vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“. Šiai akcijai ruošėmės iš anksto. Jau prieš mėnesį pradėjome vesti klasių valandėles-diskusijas apie patyčias. Žiūrėjome filmus ir juos aptarėme. Pokalbiai vyko tiek su vyresnių, tiek su pradinių klasių mokiniais. Filmukai buvo rodomi orientuojantis į mokinių amžių.

Savaitės „Be patyčių“ metu dalinome skrajutes, kurias skaitydami galėjome pasitikrinti, ar  nesame tie, kurie tyčiojasi iš kitų. Mokyklą papuošėme stendais. Dvi dienas vyko sportinės varžybos: „Draugiškos estafetės“ bei draugiškos krepšinio varžybos „3×3“. Trečiadienį skelbėme „Kepurių dieną“. Visi į mokyklą ėjome galvas papuošę kepurėmis, skrybėlėmis, lankeliais, skaromis. Šios dienos šūkis „Visi panašūs, visi skirtingi – visi lygūs“. Vyresniųjų klasių mokiniai vyko į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus žaisti krepšinį su ten bausmę atliekančiais nuteistaisiais.

Penktadienį visus savaitės nuveiktus darbus vainikavo „Šauniausios klasės konkursas“, kurio metu mokiniai susibūrė vienam tikslui-nugalėti. Mokiniai rengė prisistatymus, kūrė klasių emblemas, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Berniukai, vadovaudamiesi stilisto Stilitavičiaus pateiktomis rekomendacijomis, modeliavo mergaitėms šukuosenas. Nebuvo pamiršti ir sirgaliai. Jiems buvo parengtos specialios užduotys – žaidimai. Kiekvienas renginyje dalyvavęs mokytojas savo turimus 30 taštų paskirstė klasėms už jų mokslo metų eigoje nuveiktus darbus. Šauniausiais tapo penktokai. Visos klasės buvo apdovanotos tortais, o konkurso nugalėtojai gavo diplomą ir Angelo statulėlę. Renginio pabaigoje visi kūrėme šypsenos formos figūrėlę, kuri simbolizuoja mūsų draugiškumą, toleranciją vienas kitam.

Pamatyti filmai, išgirsti pamokantys žodžiai, vieningos sportinės varžybos, degančios mokinių akys noru nugalėti verčia susimąstyti ir išdėlioti savo prioritetus iš naujo. Norisi pasakyti: „Ei, žmogau, aš toks, kaip ir tu. Jei linksma-juokiuosi, jei liūdna-liūdžiu, jei skauda-verkiu. Ei, žmogau, prašau tik vieno – būk žmogumi“.

Pakuonio pagrindinė mokykla

 

Komentarai

komentarai