Projektas „Prakalbinkim pavardes“

0
940

1 Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, pavasarį įsijungėme į įdomaus projekto veiklą „Prakalbinkim pavardes“. Sunku įsivaizduoti laikotarpį, kai žmonės neturėjo pavardžių ir buvo vienvardžiai. Iki pat XV amžiaus lietuviai vieni kitus šaukdavo tik vardais. Dabar turėtume džiaugtis, kad kiekvienas turime pavardę ir galime išsiaiškinti savo kilmę bei giminės medį. Šiame projekte dalyvavo ir mūsų draugai iš Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos. Kiekviena mokykla pasirinko artimiausius kaimus, lankė gyventojus ir teiravosi šių dalykų: pavardės kilmės, reikšmės ir žinomų žmonių. Keliavimo būdą mokiniai rinkosi įvairiai. Vieni važiavo dviračiais, kiti autobusu, o treti tiesiog ėjo pėsčiomis. Jau pats medžiagos rinkimas buvo įdomus: grožėjomės mūsų apylinkių gamta, bendravome su įdomiais žmonėmis.

Surinkę visą reikiamą informaciją, ją integravome į kuo daugiau pamokų: matematikos pamokose skaičiavome, kiek kaime yra skirtingų pavardžių ir kūrėme diagramas. Geografijos pamokose pavardžių surašymo maršrutą pavaizdavome kaimo žemėlapyje.  Per lietuvių kalbos pamokas aiškinomės populiariausių pavardžių kilmę. Dailininkai piešė giminės medžius. Istorikai sudarė suvestinę apie šiuose kaimuose gyvenusius ir gyvenančius žymius žmones. Biologijos pamokų metu tyrinėjome giminės „medžius“ ir nustatėme, kiek giminėje buvo vyrų ir moterų, kuris „medis“ plačiausias.

Surinktą ir paruoštą medžiagą išvertėme į užsienio kalbas: anglų, rusų, prancūzų. Surinktą informaciją sudėliojome skaidrėse ir pristatėme savo mokyklos bendruomenei.

2Saulėtą gegužės trečiosios rytą nuvažiavome į svečius pas Veiverių mokinius. Ten mus šiltai sutiko ir pakvietė apsižvalgyti. Didžiausią įspūdį paliko medinės skulptūros – mokinių didelio noro ir darbo rezultatas. Po ekskursijos po mokyklą laukė darbų pristatymas ir apibendrinimas. Buvo įdomu stebėti veiveriškių darbą ir pasigirti savuoju. Veiverių mokytojai ir mokiniai mus pagyrė, teigė, kad padarėme didelį darbą – išradingai atlikome užduotį.

Po rimto darbo buvome pakviesti pasivaišinti arbata ir saldumynais. Vaišindamiesi ir dirbome – kūrėme bendro darbo planą ateičiai. Kadangi visų darbo grupių tikslai panašūs, nusprendėme kitais metais vykdyti šiuos bendrus projektus: konferencijas, mainų programą, bendrą ekskursiją, sporto dienas…

Taigi, bendradarbiaudami su draugais iš Veiverių įgijome naudingos patirties, užsimezgė graži draugystė. Supratome, kad turime daug bendrų tikslų, idėjų. Kitais metais mūsų draugystė tęsis.

Prienų r. Stakliškių gimnazijos informacija

 

Komentarai

komentarai