Prienus aplankė LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai

0
687

1 Liepos 4 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, būrys prieniškių priėmė LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyvius Prienuose. Gausiai prie LDK Kęstučio paminklo susirinkę gyventojai džiaugsmingai sutiko istoriką Alfredą Bumblauską, etnomuzikologę Zitą Kelmickaitę, Edmundą Jakilaitį, Gabrielių Liaudanską-Svarą, lenktynininką Benediktą Vanagą, Arūną Valinską jaunesnįjį ir mūsų kraštiečius – gamtininką Selemoną Paltanavičių ir LRT generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių.

Prieniškius pasveikino A. Bumblauskas,  A. Siaurusevičius, o Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, kad ekspedicija neaplenkė Prienų. „Kai atplauksite po kelerių metų, rasite mūsų Prienus dar gražesnius!“ – pažadėjo meras.

3Kiekvienas, atėjęs į susitikimą, galėjo pabendrauti su projekto žvaigždėmis, kartu nusifotografuoti, gauti autografą, padiskutuoti rūpimomis temomis. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansamblio „Gija“ atliekamos dainos užkabino ne vieną širdį, o etnomuzikologė Z. Kelmickaitė dainavo kartu. Prienų krašto muziejaus darbuotojos ir ekspedicijos dalyvius, ir prieniškius vaišino gardžiais bulviniais blynais.
Svečiai dar lankėsi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje, VšĮ „Meninė drožyba“ ir Pociūnuose, kur plačiau susipažino su mūsų kraštu.

Belieka laukti rudens, kada naujajame LRT sezone bus rodoma TV laida „Nacionalinė ekspedicija“, ir pažiūrėti, ką įdomaus pastebėjo ir sužinojo svečiai mūsų krašte.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai