Prienuose paminėta savaitė „Be patyčių 2015“

0
956

22Patyčios yra giliai įsišaknijęs elgesys tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų, kuriam pakeisti reikia nuolatinių ugdymo įstaigų, šeimų ir visuomenės pastangų.

Atmink, kai tu patiri patyčias, – tai ne tavo kaltė! Jei iš tavęs tyčiojasi, – tu neturi su tuo kovoti vienas!
Kovo 23–29 dienomis jau šeštą kartą Lietuvoje paskelbta veiksmo savaitė „Be patyčių 2015“.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r. PK) pareigūnai neliko abejingi patyčių problemai. Prisidėdamos prie Balbieriškio pagrindinės mokyklos vykdomos akcijos savaitės „Be patyčių 2015“ kovo 25-ąją lankėsi Prienų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Edita Kubilienė ir kelių policijos grupės specialistė Laima Laukaitytė. 5–10 klasių moksleiviai buvo supažindinti su nepilnamečių baudžiamąja ir administracine atsakomybe, kokius pagrindinius Kelių eismo taisyklių reikalavimus privalo vykdyti pėstieji, dviratininkai ar mopedų vairuotojai. Pareigūnės noriai atsakė į mokinių klausimus.

Kovo 26 dieną Jiezno gimnazijoje apsilankė Prienų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Kristina Banionienė ir bendruomenės pareigūnė Jolita Sinkevičienė. 8–12 klasių moksleiviams buvo kalbama apie patyčias ir būdus, kaip jų išvengti, skatinama tolerancija, draugiškumas ir pagarba vienas kitam.
Apie patyčias galima kalbėti ilgai ir daug, bet pirmiausia, reikėtų užduoti klausimą sau „Ką aš padariau pats, kad patyčių būtų mažiau?“.

Alytaus aps. VPK Prienų r. PK

Komentarai

komentarai