Pažintys su galimybėmis: Stakliškių jaunimas domėjosi Seimo darbu ir išbandė savigynos treniruotes

0
997

TreniruoteStakliškių gimnazijos moksleiviai sulaukė ankstyvos Kalėdinės dovanos. Prienų rajono verslininkas Gintautas Sodaitis, kuris savo gimtajame Užuguosčio miestelyje organizuoja nemokamas savigynos treniruotes jaunimui, gabiausiems vaikams suorganizavo ekskursiją į Vilnių, kur Stakliškių gimnazijos mokiniai galėjo išbandyti įvairias pramogas.

„Šios kelionės tikslas buvo supažindinti fizinio pasirengimo treniruotes lankantį jaunimą su sąlygomis aukšto meistriškumo sporto klubuose“, – pasakojo G.Sodaitis. – Norėjau parodyti jaunimui, ko jie gali tikėtis palikę gimtas vietas ir išvykę į didžiuosius šalies miestus. Norėjau perduoti jauniesiems sportininkams mintį, kad jie ir toliau galės tęsti savo pradėtą darbą, nors ir paliks gimtuosius namus ir tai darys priklausydami įvairioms sporto organizacijoms. Didžiausias džiaugsmas – net studijuodamas užsienyje jaunimas turės galimybę sportuoti „Gracie Barra“ sporto klubuose, kurie veikia visame pasaulyje. Noriu, kad mūsų jaunimas augtų sveikas, norintis sportuoti ir mokantis apginti save ir jaunesnį draugą“.

Stakliškių gimnazijos jaunimui pažintinę treniruotę Vilniuje vedė ir pripažintas brazilų džiu-džistų treneris Denisas Nikitinas. Iš Ukrainos kilęs specialistas turi purpurinį džiu-džitsu diržą bei Europos čempionate šiais metais užėmė 5-ąją vietą.

SeimasVienas iš brazilų džiu-džistų principų yra tai, kad mažesnis ir silpnesnis asmuo gali apsiginti prieš didesnį ir stipresnį užpuoliką panaudojant tinkamą techniką, išnaudojant svertus ir kovos pervedimo į parterį taktiką.

„Svarbu jaunimui organizuoti tokius seminarus ir parodomas treniruotes“, – teigė D. Nikitinas. – Džiaugiuosiu G. Sodaičio iniciatyva, jis jau kurį laiką organizuoja akcijas „Sveikame kūne – sveika siela“ ir „Būk saugus savo aplinkoje“, o dabar ir atvežė jaunimą ir supažindino su profesionalia sporto klubų veikla. Man labai smagu jaunimo veiduose matyti šypseną ir akis, kurios, tiesiog, sugeria visą informaciją. Noriu savo žinias perduoti vaikams, tai viena geriausių šio darbo dalių“.

G. Sodaitis be sporto pratybų, kartu su Vilija Filipovičiene, Stakliškių gimnazijos vaikams surengė nepamirštamą ekskursiją po Lietuvos Respublikos Seimą, o galiausiai aplankė ir Vilniaus universiteto planetariumą bei pasivaikščiojo šventinėje Katedros aikštėje, kurioje apžiūrėjo pagrindinę šalies Kalėdų eglę.

„Ši išvyka jaunimui turėjo būti naudinga visais atžvilgiais“, – pasakojo G.Sodaitis. – Jie pamatė kaip dirba aukščiausio lygio kovų specialistai ir kaip veikia geriausi Lietuvos kovos menų sporto klubai. Jaunimas turėjo galimybę pamatyti kur dirba šalį valdantys ir sprendimus priimantys žmonės ir, galiausiai, galėjo išklausyti puikią paskaitą apie dangaus kūnus ir stebėti žvaigždes iš labai arti bei pamatyti vieną gražiausių Lietuvos eglių Vilniaus širdyje. Manau, jie šios kelionės tikrai nusipelnė ir jos nepamirš ilgai“.

Po smagios ir veiklios dienos G. Sodaitis jaunimui padovanojo vakarienę vienoje Vilniaus picerijoje, kur Stakliškių gimnazijos auklėtiniai galėjo prisikirsti kiek akys mato. Tokios išvykos jaunimui reikalingos ir visi turėtų rūpintis, kad mūsų šalies ateitis sužinotų kuo daugiau.

„Reikia tik norėti, juk nebūtinos didelės investicijos, jog galėtum kažką gero padaryti kitiems. Nebūtina būti Seimo nariu, Vyriausybės atstovu ar pačiu didžiausiu verslininku, kad galėtum teikti džiaugsmą kitiems. Svarbiausia būti pilietišku žmogumi. Noriu, kad mūsų jaunoji karta siektų savo tikslų. Dėkoju ir Prienų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Rimai Zablackienei, kuri daug man padėjo ir prisidėjo, kad ši maža staigmena vaikams pavyktų“, – kalbėjo G.Sodaitis.

Gediminas Žygelis

 

 

Komentarai

komentarai