Pasaulinė rankų higienos diena „Plauk rankas – saugok gyvybes“

0
930

1Gegužės 5 dieną Balbieriškio pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Laimingas žmogus“ narės Eglė Zujūtė ir Laura Charbakaitė  nuo ankstyvo ryto mokykloje visus pasitiko su baltomis popierinėmis rankų plaštakomis, simbolizuojančiomis švarias rankas, tuo primindamos apie paprastus, bet būtinos higienos įgūdžius – rankų plovimą.

Ši diena nuo 2009 metų yra pasaulio sveikatos organizacijos yra paskelbta – Pasauline rankų higienos diena. Pagrindinis tikslas – gerinti rankų higieną, nes jos yra pagrindinis infekcijų sukėlėjų perdavimo šaltinis. Mikroorganizmai žmogaus platinami daugiausia per nešvarias rankas: rankomis liečiant veidą, nosį, akis galima užsikrėsti gripo virusu, susirgti dizenterija, šigelioze, hepatitu A, rotavirusine bei norovirusine infekcija, o glostant naminius gyvūnus galima užsikrėsti kirmėlinėmis bei grybelinėmis ligomis.   Žmogus užsikrečia todėl, kad nesilaiko elementarios higienos: neplauna rankų.

Mokiniai, palaikantys akciją „Plauk rankas – saugok gyvybes“,  ant popierinių  plaštakų užrašė savo vardus ir iš jų sudėliojo  šiais metais pasirinktą švaros simbolį – baltą rankos plaštaką.

Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla

Komentarai

komentarai