Gerumo paukštės giesmė

0
2180

IMG_9027Žiema. Žemę kausto sniegas tarsi iš uolynų iškirstas marmuras. Dangus aukštas ir giedras, vėjas aštrus lyg trolių nukaldintas kardas, medžiai stūkso lyg balti koralai, lyg migdolų pražydusios šakos. Nuostabi naktis – tviska šiaurės pašvaistė, žėri begalė žvaigždžių…

Kiekvienas žmogus yra žvaigždė, sužibusi jau tuomet, kai gimė. Šios žvaigždės spindesį lemia jos nuveikti darbai. Už gerus darbus norisi padėkoti kiekvienam. Antrąją padėkos šventę „Gerumo paukštė“ gruodžio 22 d. popietę „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje renginio vedėjos Vytautė Kurtovienė ir Kristina Belenavičienė pradėjo sekdamos H. K. Anderseno pasaką „Liaudies dainos paukštė“, kuriai magijos suteikė saksafono melodija, atliekama Birštono meno mokyklos mokytojo Mindaugo Bivainio. Sveikinimo žodį tarė šios šventės sumanytoja ir globėja mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė. Socialiniams partneriams įteikė padėkas už gražų bendravimą ir bendradarbiavimą, pagalbą vykdant produktyvųjį mokymą. Netrukus visi sužinojo, kam buvo įteiktos Gerumo paukštės, kurių autorė – dailininkė, keramikė ir mūsų mokyklos mokytoja Aušra Deltuvienė.

Nugalėtojus paskelbė ir sveikinimo žodžius tarė bei Gerumo paukštes įteikė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, mokyklos tarybos narės Skaidrė Vinklerienė, Rita Stravinskienė ir Gintarė Andriukevičiūtė, „Revuonos“ bendruomenės pirmininkė Inrida Baranauskienė, VšĮ „Meninė drožyba“ vadovas Algimantas Sakalauskas,  savivaldybės tarybos narys ir mokyklos tarybos narys Audrius Banionis, Prienų PPT psichologė Euridija Padelskienė, Prienų lopšelio darželio „Saulutė“ direktorė Vilana Petrušienė su kolegėmis,  mokyklos pavaduotoja ugdymui Dalia Skučienė, VšĮ „Meninė drožyba“ atstovė Zita Kuzminskienė,  „Jurgaveta“ direktorė Jurgita Valavičienė, verslininkė Rūta Bekešienė, mokyklos tarybos pirmininkė  Kristina Kravčenko, savivaldybės tarybos narė Aušra Deltuvienė.

IMG_8999Gerumo paukštė giedojo giesmę apie mūsų pačius geriausius, darbščiausius, paslaugiausius, niekada neatsisakančius patarti, padėti… 2015 m. išrinktos šios nominacijos ir apdovanoti  nominantai: Metų naujokas – Dalius Juodsnukis, Metų klasės vadovas – Kristina Kravčenko, Metų renginys – Dešimtokų šimtadienis (Vytautė Kurtovienė, Aušra Deltuvienė), Metų padėjėja – Laima Vaitkūnienė, Metų geriausiai budintis mokytojas – Sigita Kazlauskaitė, Metų geriausi skaitytojai – Asta Simanaitienė, Metų inovacijos – Produktyvusis mokymas mokykloje (Ilona Balčiukynienė, Laima Paplauskienė, Edita Ramanauskienė, Dalia Skučienė), Metų darbščiausias – Vita Kazlauskienė, Metų paslaugiausias darbuotojas – Gediminas Tauba, Metų paslaugiausias pedagoginis darbuotojas – Violeta Bendinskienė, Metų paroda/konkursas – „Lai ateina šventės žiburiuotos“ (Rasa Uleckienė), Metų mokytojos, parengusios mokinius nugalėtojus – Vilma Glaveckienė, Metų stropiausias pedagogas – Vidutė Kuzmauskienė, Pareigingiausias darbuotojas – Onutė Paukštienė, Kūrybiškiausias darbuotojas – Asta Milinskienė, Kūrybiškiausias mokytojas – Vytautė Kurtovienė, Metų publicistas – Virginija Abramavičienė, Metų globėjas – Angelė Skinkienė, Metų rėmėjas – Gediminas Olsevičius.

Ši gerumo paukštė giesmininkė skriejo virš lankų ir slėnių, virš girių ir laukų… Mes klausėmės jo giesmės, klausėmės čia, jaukioje salėje, žiemos popietę, kai už lango vis dar nesimato sūkuriuojančių baltų snaigių ir žiema tvirčiau nespaudžia savo gniaužtų. Paukštė giedojo mums ne tik didvyrio šlovinimą, ji dainavo ir daug širdingų meilės dainų apie ištikimybę. Paukštės giesmės tokios švelnios ir melodingos. Jas atliko muzikos mokytoja Valė Gustaitienė. Siurprizą – muzikinę dovaną savoIMG_8974 mokytojams paruošė  buvę mūsų mokyklos mokiniai Kasparas Gudaitis ir Pijus Deltuva, jiems talkino Lukas Bartulis. Antroje šventės dalyje susirinkusieji, paraginti muzikos mokytojos Valės Gustaitienės,  žaidė kalėdinius žaidimus, improvizavo pasaką.

Kokia darna! Ji pagauna mūsų širdis, kelia mūsų mintis – mes girdime liaudies dainos paukštę! O tada: Viešpaties sušildytas gūsis padvelkia iš aukštybių, sniego kalnas suaižėja ir saulė prasiskverbia į plyšius, ir į mūsų širdis, tada sugrįžta paukščiai, naujos jų kartos, giedodamos pažįstamas dainas. Ir skrenda gerumo paukštė iš H. K. Anderseno pasakos, ir gieda giesmę – džiugią žinią – darykime gerus darbus ir amžinai mūsų širdyse bus šviesu.

Vita Pikčilingienė

Komentarai

komentarai