Erasmus+ KA2 projektas – puiki galimybė atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą

0
1658

??????????????Rugsėjo 19–26 dienomis EBI Fransisco Ferreira Drummond mokykla (Portugalija, Terseiros sala) organizavo projekto „Klimato kaita“ tarptautinį susitikimą. Į susitikimą buvo pakviesti Vokietijos,   Prancūzijos, Lenkijos, Italijos (Sicilija) ir Lietuvos – projekto šalių partnerių – mokyklų mokytojai, dirbantys projekte, ir vadovai. „Ąžuolo“ progimnazijai atstovavo direktorė Irena Tarasevičienė, projekto vadovė Adelė Berezovskaja ir projekto komandos narė Danguolė Gribinienė.

Šalių partnerių mokyklų vadovai susitikimo metu pristatė savo mokyklas, diskutavo tarpusavyje, kaip galėtų prisidėti mokyklos administracija prie sėkmingo Erasmus+ projektų planavimo ir įgyvendinimo, aptarė problemas ir sunkumus, pasitaikančius  organizuojant projektus. Išaiškėjo, jog kai kurios problemos yra panašios ir būdingos visų šalių mokykloms. Projektų įgyvendinimas reikalauja daug papildomo laiko sąnaudų, atsakingumo, pasišventimo ir entuziazmo, todėl nėra lengva mokyklose suburti tiek mokytojų, tiek  mokinių komandą. Neretai  daugelį darbų turi atlikti labiausiai pasiaukojantys projektinėms veikloms asmenys. Mokyklų vadovai dalijosi patirtimis, kaip galima palaikyti, paskatinti entuziazmą, motyvuoti žmones darbui ir aktyviau įtraukti mokyklų bendruomenes į projektines veiklas.

Susitikimo dalyviai turėjo galimybę išklausyti labai įdomią paskaitą klimato kaitos tema. Sužinojome, kad Azorų salose vykstantys klimato kaitos procesai turi didelę įtaką Europos, Amerikos ir kitų žemynų klimato pasikeitimams. Drauge su Azorų salų universiteto profesoriumi  Felix’u Rodrigues’u diskutuota,  kaip svarbu  suprasti galimus klimato atšilimo padarinius ir kaip  kiekvienas žmogus gali teisingu gyvenimo būdu ir požiūriu į supančią aplinką prisidėti prie grėsmės mažinimo.

Projekto dalyviai kalbėjo apie tai, kad šis projektas yra puiki galimybė  atkreipti savų  mokyklų bendruomenių dėmesį į klimato kaitos problemą ir paskatinti savo veiksmais prisidėti prie pasaulio pastangų pristabdyti klimato kaitą. Prieita prie bendros nuomonės, kad ypač svarbu, jog moksleiviai mokykloje sužinotų, kaip jie gali prisidėti prie aplinkos saugojimo ir klimato kaitos sustabdymo. Tačiau dar svarbiau, kad pamatytu pavyzdžiu jie sektų ne tik mokykloje, bet ir užvėrę jos duris.

Projektų koordinatoriai – mokytojai aptarė jau įgyvendintas projektines veiklas, planavo, kaip bus tęsiamas projektas, aptarė kito projektinio susitikimo, kuris vyks šių metų lapkričio mėn. Lietuvoje, planus

Irena Tarasevičienė

Komentarai

komentarai