Edukacinės programos Prienų krašto muziejuje

0
2191

img_4547 Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos krašto pažinimo būrelis glaudžiai bendradarbiauja su Prienų krašto muziejumi. Šiais mokslo metais mūsų mokyklos pradinukai  dalyvavo ne vienoje muziejaus organizuotoje edukacinėje programoje.

Jau rugsėjį smagiai nusiteikę mokinukai kartu su muziejaus vyresniąja fondų saugotoja Ernesta Juodsnukyte vaikštinėdami po Prienus, klausėsi įdomių pasakojimų apie gimtąjį miestą, jo istoriją. Tai buvo pirmoji edukacinė programa – „Senųjų Prienų beieškant“. Vaikai aplankė Prienų parką, „Revuonos“ malūną, Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčią. Vaikščiodami  miesto gatvėmis, klausėsi pasakojimų apie miesto praeitį, sužinojo naujų Prienų miesto istorijos faktų.

Mokomosios programos „Auskit, vykit, mano rankos” metu programos vadovė Marija Šniokienė supažindino su vienu seniausių lietuvių moterų amatu – audimu. Užsiėmimo metu  mažieji susipažino su audimo įrankiais, staklėmis ir audimo būdais, verpimo rateliu mokėsi pritrinti šeivų audimui, audimo „stovuose“ bandė austi. Mokiniai, dalyvavę šioje edukacinėje programoje, nors trumpai prisilietę prie audimo staklių, išaustų drobių ir net patys bandę austi, tikrai turės suvokimą apie šį jau retą meną.

Rudenį galime ne tik mėgautis ryškiomis medžių spalvomis, bet ir išbandyti savo fantaziją kuriant visokį grožį. Grožio kūrėjos, muziejininkės: E. Juodsnukytė, I. Seselskienė, R. Jotautienė, Prienų krašto muziejuje vaikus mokė kurti gėles iš rudeniškai nuspalvintų klevo lapų. Mokinukai pimg_4592asidarė visą puokštę, kuri džiugins iki pat pavasario.

Spalio mėnesį pradinukai skubėjo į edukacinę programą „Lino kelias iki staklių“. Programos vadovė I. Seselskienė demonstravo senovės lino darbų procesus. Vaikai pamatė lino apdirbimo įrankius, kai kuriuos iš jų galėjo ir patys išmėginti, klausėsi pasakojimo apie lino „kančią“, apžiūrėjo muziejuje saugomus lininius audinius, rankšluosčius ir juostas. O smagiausias akcentas buvo vaišės, kai vaikai galėjo pasivaišinti virtomis bulvėmis su sėmenų sėklomis ir  atsigerti skanios vaistažolių arbatėlės.

Mokiniai ir ir būrelio vadovė V. Abramavičienė džiaugiasi draugyste su Prienų krašto muziejumi. Edukacinių programų metu mokiniai daug išmoksta, sužino, praplečia akiratį ir patiria teigiamų emocijų. Kitas užsiėmimas – edukacinė programa „Žvakių liejimas”, kurio mokiniai nekantraudami laukia.

Virginija Abramavičienė

Komentarai

komentarai