Edukacinė išvyka į Žuvinto biosferos rezervatą

0
991

WP_20150515_09_36_24_Pro 2015 m. gegužės 15 d. Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Laimos Pyragienės, lankėsi Žuvinto biosferos rezervate.

Lankytojų centre rezervato darbuotoja Jūratė Baublienė supažindino su Žuvinto gamtos vertybėmis, muziejaus ekspozicija. Peržiūrėtas filmas apie Žuvinto gamtą. Įdomu buvo išgirsti kaip skaičiuojamos perinčių paukščių poros: darbuotojai valtimi plaukia į ežerą, klausosi paukščių balsų  ir užrašo kiek ir kokių išgirsta, skaičiuoja lizdus ir juose esančius kiaušinius, jauniklius. Taip vedamas Žuvinto gamtos dienoraštis.

WP_20150515_10_31_26_ProMokiniai stebėjo paukščius iš bokštelių. Pamatyta kirų kolonija, keletas nendrinių lingių, ančių, gulbių. Abipus pažintinio tako esančiame nendryne buvo girdima meldinė nendrinukė.

Daug sužinota apie rezervato gamtą, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta, susipažinta su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais.

Prienų r. Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai