Dėl galimybių visiems norintiems pasiskiepyti kombinuota tymų-epideminio parotito–raudonukės (MMR) vakcina

0
888

2Informuojame, kad nuo birželio 1 d. iki liepos 1 d. Kauno apskrities teritorijoje užregistruoti 26 tymų atvejai (18 – Kauno mieste, 7 Kauno rajone ir 1 – Jonavoje), iš kurių 20 patvirtinti laboratoriniais kriterijais. Beveik visi susirgusieji (23 atv.) 20-56 m. amžiaus suaugusieji. Taip pat tymais susirgo ir 3 (3 savaičių, 1 metų ir 2 mėnesių ir 1 metų) vaikai. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad keturi suaugusieji ir trys vaikai nuo tymų skiepyti nebuvo, penki – skiepyti tik viena vakcinos doze, o trylikos asmenų tymų imuniteto būklė nežinoma, t.y. asmenys negalėjo patvirtinti, kad buvo skiepyti nuo tymų ir ar jais sirgo vaikystėje.

Primename, kad suvaldyti tymų plitimą ir išvengti susirgimų būtina paskiepyti ne mažiau kaip 95-97 procentų visos populiacijos dviem tymų vakcinos dozėmis.

Atkreipiame dėmesį, kad atsižvelgiant į nepalankią tymų epidemiologinę situaciją Kauno apskrities teritorijoje ir visoje šalyje, šiuo metu visi nesirgę, neskiepyti ir/ar nepilnai paskiepyti bei nežinantys savo skiepijimo nuo tymų būklės teik vaikai, tiek suaugusieji (ypač vyresni nei 30 m. amžiaus) turi galimybę valstybės biudžeto lėšomis pasiskiepyti kombinuota tymų-epideminio parotito-raudonukės (MMR) vakcina.

Rekomenduojame pasiskiepyti nuo tymų visiems pageidaujantiems neskiepytiems, nepilnai skiepytiems ar nežinantiems imuniteto būklės mūsų įstaigos pacientams. Prašome kreiptis į VšĮ Prienų r. PSPC skiepų kabinetą (Revuonos g. 4, Prienai, tel. 8 319) 601 51.

VšĮ Prienų r. PSPC informacija

Komentarai

komentarai