Dalyvavome knygos pristatyme

0
977

JLapkričio 13 dieną Balbieriškio pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centro komanda – 10 klasės mokinės Gerda ir Raminta bei etikos mokytoja Reda, vadovaujama mokytojo V. R. Sidaravičiaus lankėsi Biržuose.

Biržų „Aušros“ mokyklos TUC koordinatorius ir istorijos mokytojas Vidmantas Jukonis pakvietė į jo sugalvoto ir įgyvendinto projekto baigiamąjį renginį, knygos „Žydai Lietuvos žemėlapyje. Biržai. Žydų paveldo ir istorinės atminties išsaugojimo problemos“ pristatymą. Projektas truko 2 metus. Dalyvavo gausi mokslininkų ir studentų  komanda iš Maskvos ir Sankt Peterburgo. Vietos bendruomenė ir mokiniai daugiausiai prisidėjo tvarkydami krūmynais virtusias senąsias žydų ir karaimų kapines. Knygos apimtis daugiau nei 300 puslapių, joje ne tik žydų gyvenimo istorijos, atsiminimai,bet ir iššifruoti mirusių žydų vardai.

Renginyje dalyvavo daug garbių svečių ne tik iš Lietuvos bet ir iš užsienio. Mes džiaugiamės, kad vėl susitikome ir galėjome pabendrauti su ponais iš Izraelio Abeliu ir Glenda Levitais, kurie šių metų pavasarį viešėjo mūsų mokykloje ir puoselėja šiltus jausmus mūsų miesteliui. Malonu buvo susipažinti ir pabendrauti su Nepaprastuoju ir įgaliotuoju Izraelio valstybės ambasadoriumi Lietuvoje Amiru Maimanu. Mokytojas Rymantas užmezgė kontaktus su Sankt Peterburgo moksliniais archeologais, kurie neatmeta galimybės talkinti ir mums įgyvendinant panašų projektą. Idėjų turime, tikimės bendruomenės pritarimo jas įgyvendinant.

Reda Valančienė

Komentarai

komentarai