Atverkime duris gyvenimui

0
938

1 Gegužės 28-29 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytojų komanda kartu su mokyklos direktore Ilona Balčiukynienė dalyvavo Ukmergės Siesikų gimnazijoje vykusiame produktyviojo mokymosi mokytojo kompetencijų ugdymo seminare.

Seminaro tikslas – ugdyti programos dalyvių kompetencijas, reikalingas alternatyvios mokymosi formos – produktyviojo mokymosi – organizavimui ir įgyvendinimui, siekiant kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės.
Apibūdinti medų jo neragavus, pasakoti apie jūrą į ją neįbridus, gėrėtis žiedais jų nepalietus ir neužuodus – tokia tikrovė (labai supaprastinant) šių dienų mokykloje. Kas iš to, kad pamokoje reikalaujama sieti teoriją su praktika? Teoriją lengvai išmoksta tie, kurie „turi smegenų“, tačiau „praktinė teorija“ mokiniams nesuvokiama, nes mokykloje su ja nesusiduriama. Kam teorijos reikės gyvenime? Reikės tiems, kurių atmintis gera, kad sėkmingai išlaikytų egzaminus ir vėliau taptų inžinieriais, nenutuokiančiais, ką daryti sutrikus elektros tiekimui, sugedus varikliui ar prireikus iš rezervuaro išleisti vandenį turint tik žarnelę. Ir mokyklose, ir aukštosiose mokyklose, deja, mokomasi mokyklai, bet ne gyvenimui, nors dar Antikoje Seneka tvirtino: „Non scholae, sed vitae discimus“ („Mokomės ne mokyklai, o gyvenimui“).

Atverti duris į gyvenimą ir pradėti mokytis gyvenimui puikią progą suteikia produktyvusis mokymasis. Tai edukacinė naujovė Lietuvos švietimo sistemoje – neįsivaizduojama be praktinio mokymosi vadovų ir praktinio mokymosi vietų, t.y. valstybinių įstaigų, socialiai atsakingų privataus verslo bendrovių, nevyriausybinių organizacijų, individualių įmonių ir ūkių, kurie suteikia galimybę jaunimui įgytas mokykloje žinias pritaikyti praktiškai, išbandyti save realioje darbo erdvėje ir kryptingai ieškoti savo svajonių profesijos. Kitaip tariant tai mokymosi proceso perkėlimas į realų gyvenimą. Taip kuriamas ne tik naujas jauno žmogaus ugdymo modelis, bet ir konkrečios bendruomenės, taigi ir visuomenės apskritai.

2Produktyvusis mokymas yra mokymosi forma, skirta 9-10 klasių mokiniams, ne jaunesniems kaip 15 metų ir ne vyresniems kaip 21 metų amžiaus, besimokantiems pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį. Produktyvusis tinka visiems mokiniams, norintiems išvengti mokymosi monotonijos, išbandyti save ar paprasčiausiai mokytis mokykloje, kuri yra „ne nuobodi skylė“. Produktyviojo mokymosi tikslas – padėti įgyti pagrindinį išsilavinimą mokiniams tiesiog norintiems mokytis kitaip.

Produktyvusis mokymasis nuo tradicinio skiriasi šiais aspektais:
1) mokymasis vykdomas nedidelėse klasėse (ne daugiau kaip 12 mokinių);
2) mokomasi individualizuotai. Kiekvienas mokinys turi individualų ugdymosi planą, kurį sudaro pats drauge su mokytoju atsižvelgdamas į savo poreikius ir galimybes;
3) su mokiniais dirba papildomas kompetencijas įgiję produktyviojo mokymosi mokytojai;
4) produktyvusis mokymasis vyksta tiek mokykloje, tiek ir už jos ribų – praktinio mokymosi vietose.

Nuo 2015-09-01 d. produktyvio mokymosi modelį mūsų rajone diegia Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla. Kviečiame būsimus devintokus išbandyti šį naują mokymosi būdą mūsų mokykloje, nes tai vientisas ir nepertraukiamas mokymosi procesas, vientisa jauno žmogaus ugdymosi erdvė padedanti atverti duris į gyvenimą.
Prašymai į produktyviojo mokymosi klasę jau priimami. Paskubėkite, vyksta konkursas.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės adresu: Dariaus ir Girėno 6, Prienai, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, tel. 60212.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai