Kitaip paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

0
487

 

„Kur nėra teisingumo, nėra ir laisvės,
o kur nėra laisvės, ten nėra ir teisingumo“.
Vokiečių rašytojas Johanas Zoimė

Kovo 9 diena Išlaužo pagrindinėje mokykloje – Projektinė diena. Mes, mokyklos bendruomenės nariai, kartu su seniūnijos darbuotojais dalyvavome „TEISINGUMO ŽIBINTŲ PARADE“ Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Na, o sutartu laiku visi mokytojai, priešmokyklinukai,  1-10 klasių mokiniai bei keletas seniūnijos ir Išlaužo kaimų bendruomenės atstovų susirinko į aikštelę priešais mokyklą. Parado dalyviai vilkėjo Teisingumo marškinėlius, kuriuos sukūrė patys. Užrašas ant marškinėlių patvirtina, jog mūsų bendruomenės nariai yra prieš nelygybę (plačiąja prasme), rasizmą, trokšta taikos tarp valstybių visame pasaulyje. O svarbiausiai – žino savo teises bei pareigas ir stengiasi jų laikytis, jomis vadovautis. Piešinys ant marškinėlių – svarstyklės, ant kurių „lengvas“ teisingumas (plunksna) sveria daugiau nei sunkesnis neteisybės obuolys.  Teisingumo marškinėlių simbolika – mokinių idėjos – rodo, kad pritardami šioms mintims jau prisidedame kurdami savo valstybę – Lietuvą. O pradinių klasių mokiniai rankose nešėsi Teisingumo žibintėlius, nes „ir šviesa, ir tiesa“, anot Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“, valstybėje  – neatskiriami dalykai.

Parado dalyviai, įamžinę nepaprastą akimirką nuotraukoje, nešini plakatais, trispalvėmis vėliavėlėmis, balionais, pajudėjo Mokyklos, Maironio, Draugystės, Žvejų ir Vytauto Gurevičiaus gatvėmis. Žygiavome mojuodami trijų spalvų balionais, klausydami pačių gražiausių dainų apie Lietuvą – M. Mikutavičiaus, P. Meškėlos, grupės „Thundertale“ ir kitų – įrašų. Visi pareigingai laikėmės saugumo kelyje taisyklių: ėjome kelkraščiu, neskubėdami. Buvome susikaupę, o kartu nusiteikę pakiliai, nes jautėme, jog esame didelė jėga, kuri išreiškia savo valią, pasisakant už teisingumą mūsų valstybėje, savo teises ir pareigas, o svarbiausia – už  savo šalies laisvę. Žygio dalyvius stebėjo Išlaužo gyventojai, o Žvejų gatvėje vienos šeimos nariai išėjo mūsų pasveikinti su Lietuvos trispalve. Džiaugėmės, supratę, kad turime mus palaikančių.

Galiausiai, sugrįžę į mokyklos kiemą, neskubėjome skirstytis. Kiekvienos klasės atstovai uždegė ir paleido į dangų  įvairiaspalvius žibintus, kaip patvirtinimą, jog teisingumas – teisinės valstybės pagrindas, kurį kuriame ir mes, nedidelės kaimo mokyklos bendruomenė.

Išlaužo pagrindinės mokyklos parado dalyviai

Komentarai

komentarai