Kelionė pas delfinus aplankant Nidą

0
1271

Prienų rajono savivaldybė dalyvauja ES projekte „Parama maisto produktais ir higienos prekėmis“ Nr. EPSF-2018-06-V-01. Projekto metu įgyvendinamos papildomos priemonės, kurias finansuoja Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas. Apibendrinus paslaugų gavėjų pobūdį, buvo nuspręsta, kad papildoma veikla būtų skiriama mišrios grupės (suaugusiųjų ir vaikų) paslaugų gavėjams.

Smagiausias ir labiausiai bendruomenę suartinantis įvykis – kelionė, todėl kaip papildoma veikla šį rudenį pasirinkta išvyka į uostamiestį. Išvykoje dalyvavo apie penkiasdešimt mišrios grupės (suaugusiųjų ir vaikų) paslaugų gavėjų iš visų seniūnijų.

Ekskursijos metu aplankytas pats seniausias Lietuvos muziejus, įkurtas ąžuolo drevėje Dionizo Poškaus Baublyje, pabuvota Klaipėdoje, Smiltynėje, keletas linksmų valandų praleista delfinariume. Keliaujant link Kuršių Nerijos susipažinta su pamaryje įsikūrusiomis gražiomis gyvenvietėmis, stabtelėta Naglių gamtos rezervate. Juodkrantėje aplankytas legendomis apipintas Raganų kalnas.

Kelionės dalyviams didelį įspūdį paliko Nida, jos savita architektūra. Visi turėjo galimybę pamatyti kormoranų ir pilkųjų garnių koloniją, Parnidžio kopą su saulės laikrodžiu.
Kelionės metu dalyvių laukė istorinė-gamtinė edukacija „Žvejys amžių bėgyje vandenų apsuptyje“. Jos metu keliautojai susipažino su etnografine žvejo sodyba, senovės žvejų gyvenimo būdu, buitimi, gamtine aplinka. Užsiėmimo metu pynė tinklus ir atliko kitas praktines užduotis.

Vėlai vakare visi maloniai pavargę, bet kupini geros nuotaikos ir gražių įspūdžių grįžo į namus. Kelionės organizatoriai džiaugiasi, kad žmonės turėjo galimybę praleisti dieną prasmingai ir turiningai – pamatyti labiausiai turistų lankomus Žemaitijos krašto objektus, prisiliesti prie senovės žvejų gyvenimo ir amatų paslapčių, neformalioje aplinkoje pabendrauti, pasidalinti bendrumo ir sutelktumo jausmu.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai