Kauno regiono savivaldybių merai dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo vizite Čekijoje

0
1532

2019 m. rugsėjo 30 – spalio 4 dienomis meras Alvydas Vaicekauskas dalyvavo Kauno regiono savivaldybių merų tarptautinio bendradarbiavimo vizite Čekijos Respublikoje. Vizitas buvo skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams. Vizitas organizuotas įgyvendinant Regioninės plėtros strategiją ir joje numatytą Kauno regiono tarptautinio bendradarbiavimo programą, skirtą plėtoti geros kaimynystės ryšius, formuoti palankų Kauno regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje, skatinti nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir įgyvendinti darnią regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, vystant tarptautinio bendradarbiavimo ryšius įvairiose veiklos sferose.

Kauno regiono merų delegacija lankėsi dviejuose Čekijos miestuose – Karlovy Varuose ir sostinėje Prahoje.

Karlovy Varuose delegaciją priėmė miesto merė Andrea Pfeffer Ferklová, kuri pristatė savo atstovaujamą garsiausią Čekijos kurortą, esantį Bohemijos regione 130 km į Vakarus nuo sostinės Prahos. 2016 metų duomenimis mieste gyvena apie 48 tūkstančius gyventojų. Karlovy Vary meras renkamas 4-erių metų kadencijai ne tiesioginių rinkimų metu. Kartu su mere dirba 9 žmonės, atstovaujantys 3 skirtingas partijas. Karlovy Vary savivaldybės taryboje – 35 nariai. Mieste taip pat dirba ir regiono administracija, kurios taryba taip pat renkama kas ketveri metai. Karlovy Vary – nedidelis miestas, kurio svarbiausios verslo sritys yra turizmas bei porceliano ir krištolo gamyba (mieste veikia vienas garsiausių pasaulyje krištolo fabrikų – „Moser“, kuris įkurtas Karlovy Varuose 1857 metais). Prieš metus netoli kurorto buvo atidarytos slidinėjimo trasos, kurios, tikimasi, padės pritraukti turistų ir žiemos sezonu. Miestas garsėja virškinamojo trakto ligų gydymu ir čia teikiamomis reabilitacijos paslaugomis. Mieste gausu sanatorinio gydymo įstaigų.

Karlovy Varuose yra 10 pagrindinių mokyklų (1-9 klasės), kurios visos priklauso savivaldybei. Aukštesnių klasių mokyklos yra finansuojamos valstybės. Universitetų Karlovy Varuose nėra. Savivaldybei priklauso įmonės, susijusios su miškais, parkais, visuomeniniu transportu (autobusų įmonė), sporto įmonės, turizmo informacijos centrai ir šaltinius administruojanti įmonė.

Prahoje Kauno regiono delegacija apsilankė Prahos planavimo ir vystymosi institute, kur buvo pristatytos instituto vykdomos veiklos, įkūrimo istorija ir miesto administracinė struktūra. 2013 metais įkurto instituto pagrindinis uždavinys – paversti Prahą moderniu gyventojams ir miesto svečiams patogiu didmiesčiu. Šiuo metu rengiamas naujas savivaldybės Strateginis planas iki 2030 metų, kurio svarbiausi tikslai – gyvenimo kokybė, darnus vystymasis, lygios galimybės ir efektyvus valdymas. Svarbus vaidmuo naujojo plano kūrime skiriamas visuomenei – vyksta pristatymai, gyventojai įtraukiami į planavimą, statybų bendrovėms yra vykdomi mokymai, kaip viešinti projektus, įtraukti bendruomenę.

Kauno regiono delegacija taip pat turėjo galimybę apžiūrėti brutalizmo stiliaus pastate įrengtą Architektūros ir didmiesčių planavimo centrą, kuriame yra parodų salė su unikaliomis projekcijomis dideliame ekrane, studijų kambarys, kavinė, lauko terasa ir amfiteatras. Centre vykdomi įvairiausi renginiai: viešos diskusijos, vietinių ir užsienio ekspertų pasirodymai, seminarai, atrankos ir kita veikla.

Delegacija susipažino ir su socialinės apsaugos sistema Čekijos regionuose. Socialinę politiką formuoja ministerija, tačiau kiekvienas regionas gali priimti savo nuostatus, atsižvelgdamas į regiono specifiką. Centrinės Bohemijos regione sparčiai auga gyventojų skaičius, tačiau susiduriama ir su visuomenės senėjimo problema. Šiuo metu Centrinės Bohemijos regione yra kuriamas socialinių paslaugų planas, kurio veiklos bus finansuojamos iš Socialinės apsaugos ministerijos lėšų. Merams taip pat buvo pristatyta sveikatos apsaugos sistema, kuri yra labai panaši į Lietuvos. Regiono mastu teikiamos ambulatorinės, stacionarios ir priežiūros namuose paslaugos.

Viešėdama Kauno regiono delegacija susitiko ir su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Čekijos Respublikoje Edvilu Raudonikiu, kuris pakvietė merus aktyviau bendradarbiauti verslo ir turizmo skatinimo srityse.

Paskutinę vizito dieną delegacija lankėsi įmonių grupėje „Škoda Transportation“, kur vice-prezidentas Yvo Gurnak pristatė „Škoda Buses“ gaminamus elektrinius autobusus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai