Kauno regiono merai susitiko su LR Prezidentu

0
358

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su aštuonių Kauno regiono savivaldybių merais aptarti situaciją, problemas bei iššūkius jų vadovaujamose savivaldybėse.

LR Prezidentas su savivaldybių merais aptarė aktualius klausimus, susijusius su savivaldybių savarankiškumo stiprinimu, skolinimosi limitų didinimu, korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ikimokyklinio ugdymo prieinamumu, aplinkosauga, kelių rekonstrukcija ir priežiūra.

Susitikime kalbėta dėl kelio Kaunas-Prienai-Alytus rekonstrukcijos ir kelio statuso pakeitimo į magistralinį kelią. Šis kelias yra labai svarbus visam regionui, jo intensyvumas yra itin didelis, o būklė prasta, todėl būtina kuo greičiau priimti sprendimus dėl jo sutvarkymo.

Diskusijoje apie kelių priežiūrą Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas iškėlė problemą, jog Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos per mažai konsultuojasi su savivaldybėmis sudarydama rekonstruotinų ir kapitaliai remontuotinų prioritetinių kelių sąrašus. Taip pat paminėjo, kad valstybės lygiu reikėtų spręsti miestuose esančių ir Kelių direkcijai priklausiančių kelių nuosavybės klausimą. Mero A. Vaicekausko nuomone, tokie keliai, turėtų būti perduoti savivaldybėms, deleguojant ir papildomas lėšas priežiūrai. Anot mero, savivaldybės tikrai efektyviau juos prižiūrėtų.

Buvo kalbėta ir apie dviračių takų valstybinę schemą. Savivaldybių vadovų nuomone, ši schema turi būti aiški ir išgryninta, kad ir savivaldybės galėtų priimti optimaliausius sprendimus dėl dviračių takų plėtros savo teritorijose.

Dar viena ir Prienų r. savivaldybei aktuali tema – apleisti statiniai bei nekilnojamojo turto paveldo objektų sąrašas. Visi pritarė, jog turi būti keičiamas teisinis reglamentavimas, susijęs su apleistų statinių savininkų atsakomybe. Savivaldybės turi turėti daugiau teisinių priemonių visiems (beveik be išimčių) savo nekilnojamojo turto neprižiūrintiems savininkams taikyti įvairias poveikio priemones (padidintą nekilnojamojo turto mokestį, baudas ir pan.).

Kalbėdami apie nekilnojamojo turto paveldo objektus, susitikimo dalyviai kėlė klausimą, kad reikia atidžiau peržiūrėti minėtų objektų sąrašą ir objektyviai įvertinti, ar visi jie turi didelę išliekamąją vertę. Meras. A. Vaicekauskas pasiūlė atlikti šių objektų inventorizaciją, kurios metu ne tik būtų įvertintos pastatų vertingosios savybės, bet ir jų būklė. Juolab kad iš daugelio jų telikę griuvėsiai, kuriuos sutvarkyti nėra lėšų, ir jie akivaizdžiai nyksta. Kai kuriuos objektus išbraukus iš paveldo objektų sąrašo ir nelikus griežtų apribojimų jų tvarkymui, savininkams būtų paprasčiau ir pigiau juos rekonstruoti ir pritaikyti verslui ar gyvenamajai paskirčiai.

Meras taip pat iškėlė rajoninių ligoninių veiklos klausimą, pabrėždamas, kad rajoninių ligoninių likimas negali būti sprendžiamas beatodairiškomis reformomis. Jis įsitikinęs, jog rajoninių ligoninių tinklas yra optimalus, jį tik reikia išsaugoti ir neapsunkinti galimybės rajono gyventojams gauti būtiniausias sveikatos priežiūros paslaugas.

Po pietų visi susitikimo dalyviai, plaukdami Nemunu, aptarė krovininės, turistinės ir pramoginės laivybos Nemunu atgaivinimą. Prezidentas G. Nausėda pritarė, jog šiuo metu Nemunas labai apleistas, yra daug neperplaukiamų ruožų ir jį sutvarkyti turi būti skiriamos valstybės lėšos.

Džiaugiamės, kad LR Prezidentui ir jo komandai rūpi savivaldos problemos, domimasi savivaldybių džiaugsmais ir rūpesčiai, Prezidentas palaiko idėją dėl savivaldybių savarankiškumo stiprinimo.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai