Karybos ir amatų stovykla garsina Užuguostį: atvira programa traukia miestiečius į kaimą

0
2256

Prieš trejus metus Užuguostyje pradėtos organizuoti vaikų ir jaunimo vasaros užimtumo stovyklos įgauna žinomumą visoje Lietuvoje  ir kuria naują kaimo identitetą. Šiemet Jaunimo karybos ir amatų (socialinio verslo) stovykla Užuguostyje išsiplėtė iki šešių dienų, o atvira programa it magnetas traukia ne tik vietinius, bet ir miestiečius atvykti į kaimą gerai praleisti laiką ilgais vasaros vakarais.

Rugpjūčio 7-12 dienomis Užuguostyje vykstančios nekomercinės Jaunimo karybos ir amatų (socialinio verslo) stovyklos programa įspūdinga – nuo sukarintos programos, užsiėmimų su Lietuvos kariuomenės kariais ir amatininkais bei Žalgirio mūšio inscenizacijos, iki pakilimo oro balionu ir ypatingos dovanos iš lenktynininko Benedikto Vanago rankų.

Susitikimas, kuris įpareigoja

Ypatingą dovaną stovyklos dalyviai ir užuguostiečiai priims pirmąją stovyklos dieną. Po visą Lietuvą keliaujantis žemės ūkio bendrovės „Scandagra“ ir lenktynininko Benedikto Vanago Vyčio vėliavos projektas neaplenkė ir Užuguosčio. Stovyklos atidarymo dieną stovyklos dalyviai pirmąją rikiuotę su Lietuvos kariuomenės atstovais pradės centrinėje bažnytkaimio aikštėje, kur susitiks su Benediktu Vanagu ir drauge atiduos pagarbą istorinei Lietuvos vėliavai. Karžygio Vyčio simboliką ir patriotiškumo vertybes puoselėjantis žinomas lenktynininkas nuolat pabrėžia: „Mes kiekvienas turime Vyčio geną, todėl svarbu išlikti savimi“. Užuguostiečiams ir kaimo svečiams nuo šiol tai nuolat primins Vyčio vėliava Užuguosčio centre. Vyčio vėliavos pagerbimo ceremonija yra atvira visiems (rugpjūčio 7 d. 9 val. 45 min.).

Daugybė pirmų kartų

Kiekvieną stovyklos dieną dalyviai pradės nuo rikiuotės prie Vyčio vėliavos, kur pagarbą taip pat atiduos kas rytą iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos I Radiolokacinio posto, esančio Antaveršio kaime, atvykstantiems kariams. Pastarųjų įsitraukimas į stovyklos programą yra itin didelis – vieną iš stovyklos dienų dalyviai su kariniu automobiliu vyks į Antaveršį, kur turės neeilinę ekskursiją po radiolokacinio posto teritoriją, daugiau sužinos apie oro erdvės stebėjimo subtilybes ir netoliese Užuguosčio veikiančio radiolokatoriaus funkcijas.

Šiemet stovykloje itin daug  karybos – į Užuguostį atvyks Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai iš Alytaus, atvykstamąsias edukacines programas pristatys Vytauto Didžiojo karo muziejus, net dvi dienas užims sukarintos programos „Vilko takas“ organizatoriai.

Amatai, kaip socialinis verslas kaime

Tačiau nemažiau įspūdinga ir amatų, kaip socialinio verslo kaimiškose vietovėse, dalis. Stovyklos dalyvius supažindinti su socialinio verslo koncepcija atvyks verslumo skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ atstovai, vyks speciali diskusija su Užuguosčio socialiniais verslininkai bei kuriama Užuguostyje veikiančio socialinio verslo www.uzuguostisonline.lt reklama.

Specialią edukacinę programą ves socialinis verslas „Share the light“, kuris kvies stovyklos dalyvius pasigaminti apyrankę iš parašiuto parakordo virvės ir tokiu būdu prisidėti prie mažiau galimybių turinčių žmonių įsiliejimo į darbo rinką. Taip pat su savo amatais supažindins krašto amatininkai – kalvis Martynas Breikštas, siuvėja Audronė Karčiauskienė, tautodailininkas Rimutis Brazinskas ir kiti. Žoliavimą kaip amatą pristatys Aukštadvario regioninio parko etnokultūros specialistė Rita Balsevičiūtė.

Užuguosčio krašto amatininkų ir socialinių verslininkai darbai plačiai visuomenei bus pristatyti stovyklos atvirtos programos renginiuose. Užuguostyje veikiantis socialinis verslas www.uzuguostisonline.lt unikalus tuo, kad el. parduotuvė kaip prekybos platforma vienija krašto amatininkus ir dalis nuo pardavimų atitenka Užuguosčio gerovei kurti.

Atvira programa visiems

Savaitgalį, rugpjūčio 10-12 dienomis, Užugusotis taps traukos centru norintiems gerai ir turiningai praleisti vasaros laiką šiame kaime. Jau tapo graži tradicija stovyklos metu Užuguostyje žiūrėti filmus pripučiamame ekrane. Rugpjūčio 10 d. kino vakaras (pradžia nuo 20 val.) Užuguostyje bus itin prasmingas – menininko karjeros pradžioje Užuguostyje dailės mokytoju dirbusio režisieriaus a.a. Audriaus Mickevičiaus atminimui bus žiūrimas jo prieš dešimt metų sukurtas filmas „Žmogus arklys“. Šis filmas yra apie žemdirbį Joną ir jo arklį, tai intymus pasakojimas apie egzistencinį žmogaus ir gyvulio ryšį, apie vienatvę ir kasdienines pastangas išgyventi. Filmo režisierius ir Jonas buvo Užuguosčio kaimo kaimynai.

Tai pat bus galimybė pamatyti geriausią lietuvišką šių metų ilgametražį filmą tragikomediją „Stebuklas“ (rež. Eglė Vertelytė), kurio kai kurios scenos buvo filmuotos Jiezne ir Stakliškėse.

Šeštadienį, rugpjūčio 11 d., Užuguostis taip pat kvies pramogauti ir gerai leisti laiką vasaros koncerte. Jau nuo 19 val. bus galima nemokamai pakilti „Oreivystės centro“ oro balionu nuo virvės ir pasigrožėti Užuguosčio apylinkėmis iš daugiau nei 20 metrų aukščio. Vasaros koncerto Užuguostyje metu specialią savo dainų programą pristatys poetas ir bardas Vytautas V. Landsbergis, vakarą pratęs kraštiečio atlikėjo Tado Juodsnukio koncertas.

Paskutinė stovyklos diena, rugpjūčio 12 d., ir dar vienas atviras visiems renginys nemažiau įspūdingas – Užuguostyje pirmą kartą įvyks strėliasvydžio piknikas-turnyras, kurį pristato „Laisvalaikio terapija“ iš Birštono. Registruoti komandas, įsikurdinti piknikui ir žaisti prie buvusios Užuguosčio mokyklos pradėsime nuo 12 val.

Stovyklos programą pristato Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas ir bendruomenė „Radasta“, finansuoja Krašto apsaugos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Prienų r. savivaldybė, padeda – Stakliškių seniūnija, Užuguosčio biblioteka, Stakliškių KLC, „Čiulba ulba“ pramogos Birštone.

Vasaros koncertas Užuguostyjehttps://www.facebook.com/events/432153547290878/
Strėliasvydžio piknikas Užuguostyje: https://www.facebook.com/events/355018065033003/ 
 
Programa:
 

Rugpjūčio 7 d. (antradienis)
8:30 – Dalyvių registracija, pasisveikiname ir pradedame.
9:15 – Pirmoji rikiuotės treniruotė, vėliavos pagerbimo ceremonijos repeticija
9:45 – Stovyklos atidarymas. Rikiuotė, stovyklos priesaikos davimas.
10:00 – Vyčio vėliavos Užuguostyje pakėlimas su Benediktu Vanagu. Pristato žemės ūko bendrovė „Scandagra“.
10:30 – Stovyklos atributikos kūrimas. Pristato socialinis verslas „Share the light“.
12:30 – Svečias. Nacionalinė ekspedicija iš pirmų lūpų. Luka Lesauskaitė
13:00 – Pietūs
14:00 – Šaudymas iš lankų su „Laisvalaikio terapija“ iš Birštono. Susitikimas su Namajūnų stovyklos dalyviais.
17:00 – Jodinėjimas žirgais
18:00 – Dienos aptarimas. Pabaiga.

Rugpjūčio 8 d. (trečiadienis)
9:30 – Rikiuotė prie Vyčio vėliavos.
9:45 – Lipame į karinį automobilį ir išvykstame iš Užuguosčio į NATO radiolokacijos postą Aukštadvaryje.
10:00 – Susitikimas su NATO radiolokacijos posto oro pajėgų kariais ir ekskursija.
12:00 – Edukacinė programa kalvio Martyno Breikšto kalvėje
Žoliavimas su Aukštadvario regioninio parko etnolultūros specialiste Rita Balsevičiūte
13:30 – Pietūs
14:00 – Susitikimas su Užuguosčio socialiniais verslininkais, www.uzuguostisonline.lt
15:00 – Svečiai. Neringa Stroputė, „Versli Lietuva“ socialinio verslo ekosistemo projektų vadovė ir Simonas Savickas, jaunasis socialinių inovacijų ekspertas (10 m.). Kuriamas Užuguostyje veikiančio socialinio verslo www.uzuguostisonline.lt reklaminis klipas.
Esukacinė programa „Odos dirbiniai“ su Rimučiu Brazinsku, Žiežmarių kultūros centro Dailės ir amatų būrelio vadovu
18:00 – Dienos aptarimas. Pabaiga.

Rugpjūčio 9 d. (ketvirtadienis)
9:30 – Rikiuotė prie Vyčio vėliavos.
10:00 – Vytauto Didžiojo Karo muziejaus edukacinės programos:
– Edukacinė programa „Partizanų ginklai“;
– Edukacinė programa „Neįveikiama pilis“;
– Žalgirio mūšio inscenizacija.
13:00 – Pietūs
14:00 – Užsiėmimai su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais
16:00 – Edukacinė programa „Odos dirbimas“ su amatininku Rimučiu Brazinsku.
Pramogos su „Čiulba ulba“ iš Birštono
18:00 – Dienos aptarimas. Pabaiga

Rugpjūčio 10 d. (penktadienis)
9:30 – Rikiuotė prie Vyčio vėliavos
10:00 – Sukarinta programa „Vilko takas“
13:00 – Pietūs
14:00 – Sukarinta programa „Vilko takas“
19:00 – Kareiviškos palapinės statymas
20:00 – Atvira programa. Kinas po žvaigždėmis pripučiamame ekrane.
23:00 – Nakvynė kareiviškoje palapinėje

Rugpjūčio 11 d. (šeštadienis)
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Sukarinta programa „Vilko takas“
13:00 – Pietūs
14:00 – Sukarinta programa „Vilko takas“
19:30 – Pakilimas oro balionu. Pristato „Oreivystės centras“.
20:00 – Atvira programa. Koncertas.

Rugpjūčio 12 d. (sekmadienis)
10:00 – Susitikimas su Užuguosčio kariais.
12:00 – Šeimų piknikas, strėliasvydžio turnyras.
16:00 – Stovyklos uždarymas, vėliavos nuleidimas, spalvotų miltų fiesta.

Jolita Mažeikienė

 

Komentarai

komentarai