Karantino sąlygos dar labiau švelninamos

0
526

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė balandžio 29 d. priėmė sprendimą dar labiau švelninti karantino sąlygas šalyje.
 
Nuo balandžio 30 d.:

Leidžiama apsauginių veido kaukių nedėvėti:

vaikams, kuriems ne daugiau nei 6 metai;
profesionaliems sportininkams per treniruotes;
esant už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus.
 
Pilna apimtimi leidžiama prekyba visose prekybos vietose (tiek turgavietėse, tiek viešose vietose), bet tik tais atvejais, jei bus ribojamas pirkėjų srautas (ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas) bei užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos.
 
Leidžiama organizuoti laisvalaikio užsiėmimus (neįvardinant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir ja užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų.
 
Leidžiamas pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštus), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.
 
Leidžiama teikti ilgiau nei 20 minučių trunkančias paslaugas tiek uždarose erdvėse, tiek lauke (šunų dresavimas, fotografavimas, orientaciniai žaidimai nedidelėms grupėms ir pan.).
 
Leidžiama organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių A1, A2 ir A kategorijų (kai mokinys ir vairavimo instruktorius naudojasi skirtingomis transporto priemonėmis, o ryšys tarp jų palaikomas laisvų rankų įranga) vairavimo praktinius mokymus.
 
Leista atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pacientams iškart, kai gydymo įstaigos bus pasiruošusios.
 
Nuo gegužės 4 d. Lietuvos piliečiams leidžiama išvykti iš Lietuvos. Grįžtantiems išlieka galioti tie patys reikalavimai kaip ir anksčiau: 14 dienų privaloma saviizoliacija, patikrinimas, testavimas dėl COVID-19 ir kt.

Su Vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo galite susipažinti čia.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai