Joninės Klebiškyje

0
2788

Šiais metais Joninių šventė Klebiškyje buvo kiek kitokia nei įprasta. Birželio 23 d. 12 val. Klebiškio kaimo gyventojai susirinko į Šilavoto bažnyčią dalyvauti mišiose už Klebiškio kaimą. Po mišių visi, kas galėjo, atvyko į šventinę Joninių arbatėlę Klebiškio bendruomenės salėje.

Vainikavom ir apdovanojom varduvininkę Janiną. Visi, kam pasisekė teisingai atsakyti į klausimus susijusius su Joninių tradicijomis, turėjo galimybę dalyvauti Joninių loterijoje, kurią linksmai ir išradingai organizavo Laima ir Aistė.

Antroji Joniniu dalis – vakaras prie Klebiškio piliakalnio. Susirinko nemažas būrys, norinčių prisiminti Joninių tradicijas. Džiugu, kad į šventę atėjo ir vaikai iš Klebiškio bendruomeninių vaikų namų.

Pirmiausia vainikavom atvykusius varduvininkus ir dovanojom po liepinę vantą, kad Joninių naktį būtinai nusipraustų gydančių galių įgavusiu vandeniu.

Susirinko ir daug mergelių, pasipuošusių vainikėliais. Apžiūrėjom, kurios vainikėlis margiausias, kokios spalvos gėlių pas kiekvieną vainikėlį daugiausia ir sužinojom spalvų reikšmes.

Mergelės vainikėlius mėtė ir į žolynais pakaišytą, žibintais švytintį, kupolių medį, norėdamos sužinoti po kiek metų ištekės. Smagu buvo ir vainikėlius plukdyti, piliakalnio papėdėje tekančiame Kiauliškės upelyje.

Dėl sausros šiemet Joninių laužo nekūrėm, tik prisiminėm laužų kūrenimo tradicijas. Bet kaip gi Joninės be ugnies bus? Kaip žiloj senovėj išsirinkom kelis ugnies sergėtojus ir jie papuošė piliakalnį degančiais fakelais ir prižiūrėjo viso renginio metu. Dėkojam Kasparui ir Artūrui.

Ieškojom ir simbolinio paparčio žiedo, prieš tai išklausę nuorodas kaip jį surasti, o kad geriau sektųsi paieškos, ugnies sergėtojai ant piliakalnio įžiebė simbolinį laimės žiburį, kuris ir nušvietė kelią žiedo ieškotojams. Laimingoji, vardu Ugnė, suradusi paparčio žiedą, buvo apdovanota prizu.

Po visų smagių apeigų, visus vaišino seniūnaitė Vida ir jos dukra Lina labai skania žirnių koše su spirgučiais. Pasistiprinę dar šokom ir trypėm Joninių ratelį, sudainavom ilgiausių metų varduvininkams, užgesinom ugnies fakelus ir išsiskirstėm ieškoti to tikrojo paparčio žiedo. Kiekvienas prie savo namų.

Bendruomenės pirmininkė Aistė Černevičienė

Komentarai

komentarai