Jiezno bendruomenei pristatyti miesto viešųjų erdvių sutvarkymo projektiniai sprendiniai

0
2383

Kovo 12 d. Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre vyko projekto „Jiezno miesto viešųjų erdvių sutvarkymas“ projektinių sprendinių pristatymas visuomenei. Susitikime su Jiezno bendruomene dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės vyriausioji architektė D. Joneliūnienė, Investicijų skyriaus vedėja V. Stasytienė, vyriausioji specialistė A. Deltuvienė, Jiezno seniūnijos vadovai, techninio projekto rangovo UAB „Plentprojektas“ specialistai G. Zimnickienė ir L. Dudavičius.

Susirinkusiesiems buvo pristatytos ruošiamos sutvarkyti erdvės: Nepriklausomybės aikštė, viešoji erdvė nuo Nepriklausomybės aikštės link Jiezno ežero, parkas, stadiono ir pakrantės zona bei skveras (prie Vytauto g. 44). Visi objektai buvo parinkti atsižvelgiant į vietos gyventojų pageidavimus ir poreikius, jie buvo ne kartą aptarti bendruomenės susitikimuose su projekto rengėjais ir Savivaldybės atstovais.

Įgyvendinant šį projektą bus sutvarkytos ir atnaujintos minėtos erdvės, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelės, lauko treniruokliai, sporto aikštynas, paplūdimys, apžvalgos aikštelė, automobilių stovėjimo vietos ir kt. Susitikimo metu Jiezno bendruomenės atstovai stengėsi išsiaiškinti visas detales ir smulkmenas, uždavė klausimų projektuotojams ir merui, pateikė pasiūlymų, į kuriuos žadėta atsižvelgti.

Anot mero A. Vaicekausko, labai svarbu, kad gyventojai dalyvauja visame procese. Nuo to, kokias problemas žmonės mato ir kaip vertina savo gyvenimą dabar, kokią planuoja ateitį, priklauso sprendimų pasirinkimas. Merui pritarė ir vyriausioji architektė D. Joneliūnienė. Ji pasidžiaugė visuomenės narių neabejingumu ir domėjimusi tuo, kas vyksta jų mieste.

Viešosios infrastruktūros sukūrimas yra itin svarbus visiems Jiezno miesto gyventojams. Projektas įgyvendinamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų, bendra projekto vertė daugiau kaip 890 000 Eur, Savivaldybės indėlis sudaro 66 763 Eur.

Susitikime ne kartą nuskambėjo mintis, kad šis projektas – tik pradžia, kad yra galimybė vėliau įgyvendinti tęstinius projektus. Juolab kad dalis erdvių numatytos su perspektyvinėmis vietomis plenerams, skulptūroms, prekybai, kitam verslui. Todėl meras A. Vaicekauskas linkėjo bendruomenei susitelkti ir toliau gražinti Jiezno kraštą, bet pirmiausia, pradėti nuo savęs, nuo savo aplinkos.

Projektuotojai turėtų jau šį ar kitą mėnesį užbaigti projektą. Kitame etape laukia viešo rangos darbų pirkimo konkursas ir jau šią vasarą – darbų pradžia. Projektą planuojama įgyvendinti iki kitų metų vasaros.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai