Jau šį savaitgalį, gegužės 18–20 dienomis, Prienuose šurmuliuos vasaros šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

0
1331

Per tris dienas numatoma daugybė renginių, kuriuose dalyvaus ir daug svečių. Į šventę žada atvykti delegacijos iš Talsų, (Talsi, Latvija), Tiūrio (Turi, Estija), Biteto (Bitetto, Italija), Busko (Busk, Ukraina), trys delegacijos iš Lenkijos – Liubanio (Luban), Kentšyno (Kętrzyn) ir Tčevo (Tczew), taip pat Seimo nariai, kaimyninių savivaldybių atstovai, kiti svečiai.

Programa suplanuota kiekvieno skoniui – nuo kelionių, sporto iki mokslo, istorijos, poezijos, dainų ir šokių.

Šventinių renginių maratonas prasidės penktadienį, 13 val., konferencija „neAtrasti Prienai“. Konferencija vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Joje bus galima išvysti tokius pranešėjus, kaip Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius. Tarp pranešėjų ir kraštiečiai: Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Ciuricho universiteto mokslų daktaras Algirdas Žiogas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesorius Arūnas Kučinskas, VšĮ „TrenkTuras“ įkūrėjas Vytautas Bartulis, muziejininkė Ernesta Juodsnukytė, Prienų „Žiburio“ gimnazistų komanda. Konferencijos moderatorius – taip pat kraštietis radijo stoties LRT OPUS laidų vedėjas Karolis Ramoška. Pranešėjai dalinsis savo mintimis ir įžvalgomis apie Prienus ir jų ateitį, apie asmenybes, kurios savo darbais garsino Prienų kraštą. Konferencijos metu bus įteikiama kraštiečio, rašytojo, žurnalisto, keliautojo Mato Šalčiaus premija, kurią įsteigė Prienų r. savivaldybė.

Penktadienį, nuo 10 val. iki 19 val., prieniškių ir miesto svečių taip pat lauks poeto Justino Marcinkevičiaus memorialinis kambarys Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje (Kauno g. 2B), 12 val. vyks fotografijų parodos „Mano miesto bliuzas“ atidarymas Prienų KLC (Vytauto g. 35), akcija „Tarptautinė muziejų naktis“ Prienų krašto muziejuje (F. Martišiaus g. 13). Akcijos metu, nuo 8 iki 24 val., muziejuje bus eksponuojama fotografijų paroda „Akimirkos iš keturių ekspedicijų“; 18 kviečiame į ekskursiją „Senųjų Prienų beieškant“ (gidas lauks prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio paminklo), o 22 val. – į filmų, sukurtų keliaujant Mato Šalčiaus keliais, peržiūrą Krašto muziejuje.

Šeštadienį šventiniai renginiai prasidės nuo ankstaus ryto: 8 val. prieniečius žadins Prienų baikerių klubo „Raptorial“ baikeriai, 13 val. vyks tradicinis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2018“ Šilavoto „Davatkyne“. Nuo 15 val. estradoje prie Nemuno šurmuliuos tautodailės ir amatų mugė, o nuo 18 val. prasidės šventės atidarymo ceremonija ir koncertinė programa su sveikinimais, linkėjimais, šokiais ir dainomis. Liūdna tikrai nebus, nes programa skirta visiems – nuo mažo iki senjoro: matysite mėgėjų meno kolektyvų pasirodymus, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertinę programą. Vėlai vakare visus linksmins atlikėjas Martynas Kavaliauskas su grupe ir grupė „Čilinam“. Kaip jau įprasta, 24 val. vakaro šventę vainikuos fejerverkų lietus.

Šeštadienį žiūrovus į šventę estradoje ir iš šventės nemokamai veš Savivaldybės užsakytas transportas. Autobusai važiuos maršrutais Kauno g. – Estrada ir Estrada – Kauno g. nuo 16 val. iki 00.55 val. (stos visose miesto autobusų stotelėse).

Sekmadienio rytą pasitiksime 8 val. šv. Mišiomis už Prienus ir prieniečius Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje. Nuo 11 val. Paprienėje prie Nemuno vyks Bendruomenės sporto ir pramogų popietė: vyks įvairios varžybos, skambės muzika, o Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas tradiciškai visus vaišins sriuba.

Kviečiame visus nepasididžiuoti ir į Prienų vasaros šventę atvažiuoti!

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai