Įvyko paskutinis 2015–2019 m. kadencijos Prienų r. savivaldybės tarybos posėdis

0
2723

Prienų r. savivaldybės tarybos nariai kovo 28-ąją susirinko į paskutinį šios kadencijos Tarybos posėdį. Tarybos posėdyje savo veiklos ataskaitas pristatė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorius Egidijus Visockas, sveikatos priežiūros įstaigų, globos namų vadovai.

Kaip pabrėžė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, praėję metai buvo reikšmingi Lietuvai ir kraštui. Gražiomis iniciatyvomis, prasmingais darbais, kūrybiniais projektais buvo paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis.

Darbingi metai buvo ir Tarybai. 2018 metais įvyko 12 Tarybos posėdžių, kuriuose Tarybos nariai svarstė 302 sprendimų projektus ir priėmė 295 Tarybos sprendimus. Tarybos lankomumas per visus ketverius metus buvo didesnis nei 90 proc.

Besikeičiantis miestas, gražėjančios gatvės, prasidėję buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastato (kuriame jau rudenį turėtų įsikurti meno mokyklos ir lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytiniai), Stadiono mikrorajono viešųjų erdvių sutvarkymo projektai, Stakliškių ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centrų remontas, atnaujintos bibliotekos Stakliškėse ir Išlauže bei lopšelis-darželis Stakliškėse, papildomai įsteigtos ikimokyklinio ugdymo grupės Veiveriuose ir Skriaudžiuose, F. Martišiaus gatvės, autobusų stoties, sporto stadiono, apšvietimo tinklų rekonstrukcijos, vandentvarkos plėtros projektai, daugiabučių atnaujinimas bei kiti didesni ir mažesni darbai – visa tai sutelkto ir nuoseklaus bei kryptingo darbo rezultatas, kuriuo pasidžiaugė Savivaldybės vadovas.

Po keletą valandų trukusio posėdžio šią kadenciją bebaigiantis meras A. Vaicekauskas padėkojo Tarybos nariams už bendrą darbą kartu ir kvietė Prienų r. savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės, rajono įstaigų bei įmonių darbuotojus, seniūnaičius, asociacijas bendradarbiauti ir produktyviai dirbti dėl Prienų krašto gerovės. Kiekvienam Tarybos nariui buvo įteikta simbolinė atminimo dovana.

2015–2019 m. Prienų r. savivaldybės tarybai buvo suteikti 25 mandatai: 6 socialdemokratams (Alvydas Vaicekauskas, Aleksas Banišauskas, Henrikas Radvilavičius, Angelė Bajorienė, Vytas Bujanauskas, Algimantas Šidlauskas), 4 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovams (Aušra Deltuvienė, Loreta Jakinevičienė, Cezaras Pacevičius, Vaidas Kupstas), 3 Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas“ atstovams (Artūras Buitkus, Rasa Ivanauskienė, Rita Keturakienė), 3 visuomeninio rinkimų komiteto „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ (Snaiguolė Garmuvienė, Liuda Šeškuvienė, Arūnas Vaidogas), 2 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovams (Algirdas Kederys, Algis Marcinkevičius), 2 Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovams (Gintautas Bartulis, Vytautas Martinaitis), 2 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams (Martynas Butkevičius, Jonas Vilionis) bei 1 Darbo partijos atstovui (Audrius Banionis).

Iki 2018 m. birželio mėn. Tarybos koalicijoje buvo 16 Tarybos narių. 2018 m. birželio pabaigoje Tarybos narė A. Bajorienė informavo, kad pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos, koalicijos bei Ekonominės plėtros, finansų ir investicijų komiteto pirmininko pareigų. Nuo tada Taryboje dirbo valdančioji koalicija, kurią sudarė 15 narių iš Socialdemokratų partijos, Jungtinės ir „Prienų krašto“ frakcijų bei Tarybos narių grupės. Opozicijos sudėtis nepasikeitė, Tarybos nariai G. Bartulis, V. Martinaitis ir nuo 2018 m. vidurio A. Bajorienė Taryboje veiklą tęsė kaip nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai.

2018 m. liko įregistruotos 5 frakcijos ir 1 Tarybos narių grupė. Pasikeitė tik Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos sudėtis. 2018 m. birželio mėn. iš LSDP frakcijos pasitraukė A. Bajorienė, o lapkričio pabaigoje V. Bujanauskas ir A. Šidlauskas. Pastarieji liko tik valdančiosios daugumos sudėtyje.

Naujai išrinkta 2019–2023 m. Prienų r. savivaldybės taryba ir trečią kadenciją Savivaldybei bei Tarybai vadovausiantis meras A. Vaicekauskas prisieks pirmajame naujos kadencijos Tarybos posėdyje balandžio 18 d.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai