Įspūdingą persvarą išbarstęs „Vytautas“, nugalėjo „Juventus“

0
1460

1„KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyras startavo veiksmo filmo vertu trileriu. 24 taškais pirmavęs Prienų-Birštono „Vytautas“ sugebėjo išbarstyti persvarą, bet paskutinėmis akimirkomis atsilaikė prieš Utenos „Juventus“ 88:86 (25:19, 27:18, 18:16, 18:33).

Varžovas. „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ pusfinalyje „Vytautas“ susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros nugalėtoju.

Inciatyva. Turnyrą baudų metimais atidarė „Vytauto“ puolėjas Vytautas Šulskis. Prienų-Birštono klubas startavo sėkmingiau 9:3. Nors komandos treneris Virginijus Šeškus negailėjo kritikos savo auklėtiniams, iniciatyvą laikė būtent „Vytauto“ krepšininkai. Dar antrojo kėlinio pradžioje Prienų-Birštono komanda įgijo dviženklę persvarą 33:23.

Lyderiai. „Juventus“ gynyba pirmoje rungtynių pusėje nesustabdė bent trijų žaidėjų: Vytautas Šulskis pelnė 12, Šarūnas Vasiliauskas ir Vaidas Čepukaitis – po 10 taškų. O „Juventus“ gynyba per du kėlinius į krepšį praleido bent 52 taškus. Po dviejų kėlinių „Juventus“ atsiliko 37:52.

Traumos. „Vytautas“ ir po pertraukos pratęsė dominavimą aikštėje, skirtumas trečiojo kėlinio pabaigoje išaugo net iki 67:43. Tačiau Prienų-Birštono klubas ėmė strigti, kai traumas vienas po kito patyrė aukštaūgiai Vaidas Čepukaitis ir Vilmantas Dilys.

Intriga. Per anksti patikėję pergale „Vytauto“ žaidėjai buvo greitai nubausti. Ritmą pagavę „Juventus“ ėmė mažinti skirtumą, o tada V.Šeškui ėmė jaustis jėgos po krepšiu trūkumas. Taip 34-ąją minutę rezultatas ištirpo iki 74:68. Už emocijas technine pražanga buvo nubaustas V. Šeškus. 36-ąją minutę iš „Vytauto“ persvaros beliko 77:73.

Tritaškis. Prieš tai suklydęs gynyboje, kitoje aikštės pusėje „Vytauto“ įžaidėjas Paulius Ivanauskas paleido negailestingą tritaškį (80:73). Egidijus Dimša atsakė dviem greitais taškais (75:80). Netrukus „Vytautas“ buvo pasiekiamas jau per vieną metimą (77:80).

Kulminacija. Likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė jau tik vienas taškas (80:79). Įspūdinga prieniškių 24 taškų persvara beveik subliūško kaip burbulas. „Vytautas“ galėjo atsipūsti, bet Vytautas Šulskis prametė abi baudas. Klaida kainavo brangiai.

Kitoje atakoje „Juventus“ po 39 minučių pertraukos ištrūko į priekį 81:80. Bet naivi „Juventus“ gynyba leido Š. Vasiliauskui pelnyti du lengvus taškus ir sugrąžinti pranašumą 82:81.

Likus žaisti 21,3 sek. D. Šalenga blokavo E. Želionio metimą ir „Vytautas“ tapo padėties šeimininku. „Vytautas“ puldamas neklydo, o lemtingu metu apsigynė ir tiumfavo 88:86.

Maratonas. „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurė“ startavo „Vytauto“ ir „Juventus“ rungtynėmis. Penktadienį vyks net keturi ketvirtfinalio mūšiai. „Lietuvos ryto“ arenoje kamuoliai bumbsės nuo 12 val. iki 21 val. 30 min.

„Vytautas“: Š. Vasiliauskas 21, V. Šulskis 16 (10 atk. kam.), V. Čepukaitis ir L. Kisielius (6 rez. perd.) po 12.

„Juventus“: S. Butterfieldas 21, E. Želionis ir E.Dimša po 15, M. Linkevičius 13.