Iškiliausios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos asmenybės – Vytautė Čičinskaitė-Kurtovienė

0
1590

„Gimiau labai karštą 1973 metų gegužės 31 dieną Prienuose. Mūsų mokyklą, tuometinę Prienų 2-ąją vidurinę, pradėjau lankyti nuo 1981 metų. Mano pirmoji mokytoja buvo a.a. J. Balkevičienė. Ji man, nelankiusiai darželio, ir nepratusiai būti būryje vaikų, padėjo adaptuotis dideliame kolektyve. Šią mokytoją mes, pradinukai, labai mylėjome.

Labai mums pasisekė ir aukštesnėse klasėse – turėjome puikias auklėtojas: iki 9 klasės mūsų auklėtoja buvo a.a. A. Andriulienė, matematikos mokytoja, o 10 klasėje mūsų auklėtoja tapo jauna, tik pradėjusi dirbti mokykloje fizikos mokytoja Z. Bubnytė (Ferevičienė).

Labai džiaugiuosi, kad galėjau šią mokyklą su tais pačiais klasės draugais ir baigti. Žinoma, su kai kuriais klasės draugais teko atsisveikinti ir anksčiau, nes jie, baigę devynias klases, mokėsi kitose mokyklose (profesinėse ar technikumuose), o kai kurie prie mūsų kolektyvo prisijungė aukštesnėse klasėse. Smagu ir dabar su jais visais susitikti, pabendrauti.

Visą laiką labai norėjau tapti mokytoja (tam įtakos turėjo mano nuostabios mokytojos: J. Balkevičienė, D. Natkevičienė, E. Konovalova ir kt.), todėl baigusi mokyklą įstojau į tuometinį Vilniaus pedagoginį universitetą ir jį baigusi tapau lietuvių kalbos mokytoja. Taip likimas lėmė, kad sugrįžau dirbti į savo mokyklą, kuri man tokia sava ir miela, nes joje dar vis gyvi prisiminimai, joje dirba mano šaunūs kolegos, mokosi mylimi mokiniai.

Esu laiminga, nes dirbu mylimą darbą ir turiu mylimą bei mylinčią šeimą. Turiu du vaikus: sūnų Kasparą (24 m.) ir dukrą Augustę (19 m.). Abu mano vaikai taip pat mokėsi šioje mokykloje. Kasparas studijuoja VGTU Architektūros fakultete, o Augustė – ISM Ekonomikos ir vadybos universite, Ekonomikos fakultete.

Mokykloje patyriau daug įsimintinų akimirkų. Niekada neužmiršiu, kaip ruošdavomės karnavalui, tais laikais vienai labiausiai laukiamų švenčių, neužmirštamos ir mokyklos diskotekos, tačiau labiausiai man patiko ruoštis šimtadieniui. Atrodo, tik vakar vyko spektaklio „Dienoraštis“, kurį režisavo lietuvių kalbos mokytoja D. Natkevičienė, repeticijos. Būtent ruošdamiesi šimtadieniui dar labiau susidraugavome ne tik su bendraklasiais, bet ir paralelės klasės mokiniais. Gera prisiminti mokyklos laikus“.

Išvysime vienuolika buvusių mokinių: Rasos, Dalios, Vytautės, Vitos, Danutės, Zitos, Violetos, Astos, Daivos, Gintarės, Vaidos, sugrįžusių dirbti mokytojomis į savo mokyklą, nuotraukas, jų – buvusių mokinių ir tapusių mokytojomis – pasakojimus apie vaikystę, išdaigas, gyvenimą, darbą. Toliau skaitysime dirbusių pedagogų, dabar jau senjorų, buvusių mokinių, grįžusių į savo mokyklą dirbti įvairių darbų, buvusių mokinių, pasklidusių po rajoną, šalį ar net pasaulį, tapusių sportininkais, gydytojais, dvasininkais, meno ir kultūros darbuotojais, mokytojais ir kt., istorijas.

Laukiame visų pasiūlymų, prisiminimų apie tolimesniuose kampeliuose, svečiose šalyse gyvenančius ir dirbančius mūsų mokyklos – Prienų 2-osios, vėliau „Revuonos“ vidurinės, „Revuonos“ pagrindinės – buvusius mokinius, mokytojus. Pasiūlymus galima siųsti el. adresu: revuona100@gmail.com

„Revuonos“ pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai