Iškiliausios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos asmenybės – Vita Venclovaitė-Pikčilingienė

0
1176

„Aš, Vita Venclovaitė-Pikčilingienė, gimiau 1968 m. gegužės 28 d. Prienuose. 1984 baigiau Išlaužo aštuonmetę mokyklą, o paskutinius trejus mokymosi metus praleidau tuometinėje Prienų II vidurinėje mokykloje (dabartinė „Revuonos“ pagr. mokykla). 1986 – 1991 m. studijavau Vilnius pedagoginiame institute (dabartinis Edukologijos universitetas) lietuvių kalbą ir literatūrą. Vėliau sukūriau šeimą, užauginau 2 sūnus Vaidą ir Gytį, kuris 2012-2013 m. buvo „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokinių Prezidentu.

Savo darbinę karjerą pradėjau Jiezno vidurinėje mokykloje, o po metų perėjau dirbti į Prienų II vidurinę mokyklą, kurioje dirbu jau 26 metai. 2006 m. įgijau lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės kvalifikacinę kategoriją, išleidau 3 abiturientų laidas, išugdžiau ne vieną Respublikinių bei rajoninių konkursų prizinių vietų laimėtoją, 2009 m. gavau apdovanojimą iš LR Prezidento Valdo Adamkaus už konkurso „Švari kalba – švari galva“ laureato paruošimą.

Savo darbe puoselėju ir formuoju ne tik taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą, skatinu raiškų, meninį žodžio skaitymą, bet stengiuosi ugdyti pilietišką žmogų. Tai labiausiai įrodo mano mokinės 2013 m. 100 balų įvertintas valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rašomasis darbas.

Iš mokyklos laikų atsimenu savo auklėtoją Albiną Asilavičių, jo šmaikščias frazes, ekskursijas į Vilnių, sugebėjimą būti draugu, kuris leido geriau suvokti Mokytojo dalią. Taip pat prisimenu klasės draugų kūrybiškumą, kuris atsiskleisdavo pokštais, juokais ir išdaigoms: valerijonu apipilta mokytojos kėdė, šluotos užkišimas už durų rankenos, papildytas gerais pažymiais dienynas, išsisukinėjimai nuo kontrolinių darbų. Aš pati nuo mažens turėjau slaptą gyslelę daug rašyti ir nusirašyti, net per mokytojos I. Vincekienės istorijos pamokas. Atsimenu, kiek streso patyriau per fizikos egzaminą, kurio metu vėjas pro langą išpūtė mano laboratorinio darbo mėginius. Vis dėlto tuometinis direktorius A. Micka nuramino ir įskaitė egzaminą aukščiausiu balu.

Džiaugiuosi, turėdama galimybę dirbti mokykloje, kurią baigiau bei ugdyti šios mokyklos mokinius“.

Išvysime vienuolika buvusių mokinių: Rasos, Dalios, Vytautės, Vitos, Danutės, Zitos, Violetos, Astos, Daivos, Gintarės, Vaidos, sugrįžusių dirbti mokytojomis į savo mokyklą, nuotraukas, jų – buvusių mokinių ir tapusių mokytojomis – pasakojimus apie vaikystę, išdaigas, gyvenimą, darbą. Toliau skaitysime dirbusių pedagogų, dabar jau senjorų, buvusių mokinių, grįžusių į savo mokyklą dirbti įvairių darbų, buvusių mokinių, pasklidusių po rajoną, šalį ar net pasaulį, tapusių sportininkais, gydytojais, dvasininkais, meno ir kultūros darbuotojais, mokytojais ir kt., istorijas.

Laukiame visų pasiūlymų, prisiminimų apie tolimesniuose kampeliuose, svečiose šalyse gyvenančius ir dirbančius mūsų mokyklos – Prienų 2-osios, vėliau „Revuonos“ vidurinės, „Revuonos“ pagrindinės – buvusius mokinius, mokytojus. Pasiūlymus galima siųsti el. adresu: revuona100@gmail.com

„Revuonos“ pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai