Iškiliausios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos asmenybės – Rasa Šlyžiutė-Alaburdienė

0
1390

„Gimiau Žemaitijoje 1968 m. gruodžio 26 d. Pirmoji ugdymo įstaiga, kurią lankiau vaikystėje, tai Jurbarko vaikų lopšelis-darželis „Gandriukas“. Kadangi nuo mažens buvau labai aktyvi ir savarankiška, tai su džiaugsmu prisimenu šį laikotarpį: dailės užsiėmimus, kuriuos vedė darželio vedėja, maudynes lauko baseine ir kt.

Pirmąją klasę pradėjau lankyti 1975 m. rugsėjo 1 d. Jurbarko 2-oje vidurinėje mokykloje. Mokytis sekėsi ir buvo įdomu, todėl vien pamokų neužteko ir nuo pirmos klasės pradėjau dalyvauti įvairiuose konkursuose, būreliuose, renginiuose. Baigdama pradinę mokyklą supratau, kad įdomiausias mokomasis dalykas – matematika. Ir jau tuomet apsisprendžiau, kad noriu baigusi mokyklą mokytis Vilniaus universiteto Matematikos fakultete.

Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje (tuomet Prienų 2-oje vidurinėje mokykloje) pradėjau mokytis aštuntoje klasėje, kai su šeima persikėlėme gyventi į Prienus. Naujoji mokykla bei klasė man patiko, buvo labai smagu, kad mano auklėtoja buvo matematikos mokytoja Alytė Andriulienė.

Baigusi pagrindinę mokyklą pareiškiau norą ir sėkmingai praėjusi atranką pradėjau mokytis sustiprintos matematikos klasėje. Buvo labai įdomu, nes turėjome tokius dalykus, kaip praktinė matematika, matematikos praktika, programavimas, daugiau fizikos pamokų. Mano klasės auklėtoja buvo lietuvių kalbos mokytoja Danutė Natkevičienė, o matematikos mokytoja – Irena Tarasevičienė. Paskatinta mokytojos sėkmingai dalyvaudavau rajoninėse ir respublikinėse matematikos olimpiadose, baigiau Jaunųjų matematikų ir Jaunųjų programuotojų mokyklas prie Vilniaus universiteto. Vasaromis buvau kviečiama į Jaunųjų matematikų vasaros stovyklas. Paskatinta auklėtojos mielai įsitraukiau į dramos būrelio veiklą: vaidinau, vesdavau renginius, dalyvaudavau skaitovų konkursuose.

Vaikystės svajonę įgyvendinau ir 1991 m. baigiau Vilniaus universiteto Matematikos fakultetą bei įgijau matematikos dėstytojo specialybę. Tais pačiais metais grįžau į savo mokyklą ir pradėjau dirbti matematikos mokytoja. Netrukus mokykloje atsirado naujas privalomas dalykas – informatika, kurį man, kaip jauniausiai tiksliųjų mokslų mokytojai, teko pradėti dėstyti. Norėdama geriau pasirengti šiam darbui baigiau Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultete bakalauro ir magistro studijas.

1993 m. tapau šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Šį darbą dirbu iki šiol. Nors stodama į Vilniaus universitetą nenorėjau dirbti mokytoja, tačiau dabar savo darbu esu patenkinta. Turiu dvi dukras: Agnę ir Ugnę, kurios taip pat mokėsi šioje mokykloje“.

Išvysime vienuolika buvusių mokinių: Rasos, Dalios, Vytautės, Vitos, Danutės, Zitos, Violetos, Astos, Daivos, Gintarės, Vaidos, sugrįžusių dirbti mokytojomis į savo mokyklą, nuotraukas, jų – buvusių mokinių ir tapusių mokytojomis – pasakojimus apie vaikystę, išdaigas, gyvenimą, darbą. Toliau skaitysime dirbusių pedagogų, dabar jau senjorų, buvusių mokinių, grįžusių į savo mokyklą dirbti įvairių darbų, buvusių mokinių, pasklidusių po rajoną, šalį ar net pasaulį, tapusių sportininkais, gydytojais, dvasininkais, meno ir kultūros darbuotojais, mokytojais ir kt., istorijas.

Laukiame visų pasiūlymų, prisiminimų apie tolimesniuose kampeliuose, svečiose šalyse gyvenančius ir dirbančius mūsų mokyklos – Prienų 2-osios, vėliau „Revuonos“ vidurinės, „Revuonos“ pagrindinės – buvusius mokinius, mokytojus. Pasiūlymus galima siųsti el. adresu: revuona100@gmail.com

„Revuonos“ pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai