Informacija apie Prienų miesto gatvių, šaligatvių ir automobilių stovėjimo aikštelių remonto darbus

0
1887

Prienų r. savivaldybė įgyvendino projektą, kurio metu buvo atliktas Prienų miesto šaligatvių prie Kęstučio ir J. Basanavičiaus gatvių atkarpų abiejose pusėse kapitalinis remontas. Atlikta darbų už 129 800 eurų. Darbus vykdė UAB „Radė“.

Bendras suremontuotų šaligatvių ilgis – apie 800 m, plotis – 1,13–2,25 m. Prie parduotuvės numatytos automobilių stovėjimo vietos. Žemiausioje gatvės vietoje įrengtas lietaus vandens surinkimo šulinėlis, išvedant vandenį į infiltracinį šulinį.

Užbaigtas ir Prienų miesto J. Janonio gatvės daugiabučio namo Nr. 3 (tarp daugiabučių namų Nr. 5 ir Vytauto gatvės namo Nr. 41) automobilių bendro naudojimo stovėjimo aikštelių kapitalinis remontas. Darbus atliko UAB „Hidrosta“. Aikštelių remontui panaudota 120 000 eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Už šias lėšas paklota 2730 kv. m. kietųjų dangų, apie 1300 kv. m. aikštelių dangos apželdinta. Suprojektuoti nuolaidūs šaligatviai, kad žmonės su negalia galėtų laisvai ir saugiai judėti.

Įrengus daugiau nei 40 vietų automobiliams, išspręsta automobilių parkavimo problema prie keleto daugiabučių namų, pagerėjo autotransporto eismo sąlygos rekonstruotų aikštelių bei važiuojamosios dalies ruože, tuo pačiu sumažėjo ir triukšmo. Sumažėjus automobilių grūsčiai, mažiau teršiama aplinka išmetamosiomis automobilių dujomis.

Prienų r. savivaldybei pasirašius rangos darbų sutartį su UAB „Parama“, pradėti vykdyti Pušyno ir Pramonės gatvių atkarpų asfaltavimo darbai, kurie finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. Darbams įpusėjus, Savivaldybę pasiekė žinia, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerija skyrė finansavimą projekto „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius-Prienai-Marijampolė ruožo nuo 95,081 km iki 98,814 km rekonstravimas nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką“ įgyvendinimui. Pušyno ir Pramonės gatvių atkarpos, kurios darbų zona sutampa su pėsčiųjų ir dviračių tako darbų zona, asfaltavimo darbai laikinai yra sustabdyti, kol neprasidės pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo darbai.

Darbus nutarta sustabdyti nenorint gadinti pakloto asfalto ir švaistyti lėšų, nes pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo projekte yra numatytas sankryžos susiaurėjimas. Šiuo metu yra paklota apie 290 m asfalto dangos.

Projekto „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius-Prienai-Marijampolė ruožo nuo 95,081 km iki 98,814 km rekonstravimas nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką“ metu numatyta įrengti 3,0 m pločio ir apie 755 m ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką dešinėje kelio pusėje (važiuojant nuo Birštono į Prienus) iš asfalto dangos ir sklandžiai sujungti su esamų takų tinklu, sutvarkyti autobusų sustojimo aikštelę, sutvarkyti pakelėje esančias nuovažas įrengiant betonines trinkeles (raudonos spalvos), įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų praėjimus, pėsčiųjų apsaugines tvoreles, kelio ženklus, horizontalųjį ir vertikalųjį dangos ženklinimą, pritaikyti taką žmonių su negalia judėjimui, įgyvendinti kitus projekte numatytus sprendinius.

Projektas numatytas įgyvendinti iki šių metų spalio pabaigos. Darbus taip pat atliks UAB „Parama“.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai