Į žygį Prienų krašte – atbulomis: lietuvė sieks rekordo

0
1800

1Koks jausmas eiti atbulomis? Kokį atstumą įmanoma įveikti ir kur yra žmogaus galimybių ribos? Kuris kilometras taps kritiniu?

Į šiuos ir panašius klausimus jau spalio 1 dieną bandys atsakyti nuolat iššūkių ieškanti ir draugų „geležine moterimi“ vadinama klaipėdietė Sandra Valančauskaitė. Pėsčiųjų žygio „Nemuno kilpomis“ metu 31 metų S. Valančauskaitė eidama atbulomis pasiryžo įveikti maksimalų maršrutą – 55 kilometrus – ir taip pasiekti rekordą.

Eidama atbulomis S. Valančauskaitė galės dairytis, kad neužkliūtų ir neparvirstų, tačiau jokiu būdu negalės nė trupučio eiti priekiu.

Iki šiol Lietuvoje šio rekordo nėra siekęs nė vienas sportininkas, tokio pasiekimo nėra užfiksuota ir Gineso rekordų knygoje. Tik neoficialiuose šaltiniuose internete galima rasti informaciją apie amerikietį Anthony Thornton, kuris 1989 metais atbulomis nuėjo net 153,5 kilometrus.

Idėja siekti tokio neįprasto rekordo gimė žygio organizatoriams „TrenkTurui“, kurie patys išbandė ėjimą atbulomis. „Bandėme patys nueiti kelis kilometrus. Patikėkit, tiek raumenims, tiek sąnariams tai – labai neįprasta veikla. Maža to, ilgainiui net truputį sutrinka pusiausvyra ir rodos, kad tuoj už kažko užkliūsi, todėl nepavyksta žingsniuoti natūraliai ir atsipalaidavus“ – kalbėjo vienas iš „TrenkTuro“ įkūrėjų Vytautas Bartulis.

Pagal Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ taisykles, rekordą stebėti ir užfiksuoti turi nepriklausomi stebėtojai, kurie viso žygio metu eis kartu su S. Valančauskaite ir vėliau oficialiai patvirtins rekordo pasiekimo faktą.

„Žinant Sandros užsispyrimą ir tikslo siekimą mes tikime, kad ji įveiks užsibrėžtą atstumą. O jei ir nepavyks – rekordas vis vien bus fiksuojamas pagal nueitų kilometrų skaičių“, – teigė V. Bartulis.

Dar prieš penketą metų jauna moteris buvo pradedanti bėgimo varžybų dalyvė. Turėdama tikros sportininkės dvasią ir vedina nuolatinio smalsumo išbandyti savo galimybių ribas, ji nuolat kėlė sau aukštesnius tikslus.

„Pradžioje tai buvo 10 ar 21 km bėgimai, vėliau sėkmingai įveikti 42 kilometrų maratonai. Po to sekė dviračių ir plaukimo lenktynės, triatlonai, įvairios jėgos ir ištvermės varžybos, dar vėliau – sudėtingi kalnų bėgimai ir galiausiai šiuo metu ji jau aktyviai treniruojasi sunkumų kilnojimo srityje“, – pasakojo V. Bartulis.

Treniruotes prieš neįprastą iššūkį S. Valančauskaitė pradėjo maždaug prieš mėnesį. 55 kilometrus atbulomis nueiti pasiryžusiai sportininkei padeda ir konsultacijas teikia Funkcinės terapijos centras, o jo specialistai ne tik stebės patį rekordo siekimą, bet ir padės Sandrai teisingai apšilti, tinkamai pailsėti pertraukų metu ir, esant reikalui, suteiks profesionalią pagalbą. Aktyvaus laisvalaikio ir kalnų reikmenų ekspertai Lukla.lt pasirūpins, kad Sandra turėtų geriausią tam tinkamą avalynę bei kitą būtiniausią įrangą. Pagal „Factum“ nustatytus reikalavimus, S. Valančauskaitė galės stabtelėti ir pailsėti vidutiniškai ne daugiau kaip 5 minutes per valandą.

„Nuo pat „TrenkTuro“ įkūrimo viena iš mūsų vertybių buvo mąstyti kitaip, stengtis siekti daugiau ir taip stebinti save bei aplinkinius.

Ėjimas atbulomis yra labai nestandartinis ir žmogui neįprastas procesas, nors, pasak ekspertų, sveika ir naudinga kūnui veikla. Taigi, šovė mintis – kodėl neišbandyti, kur yra žmogaus riba?“ – teigė V. Bartulis.

Pėsčiųjų žygio „Nemuno kilpomis“ trasos spalio 1 dieną nusidrieks Prienų ir Birštono apylinkėmis. Jis subalansuotas tiek iššūkius mėgstantiems aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, tiek šeimoms su vaikais. Žygeiviams siūloma rinktis iš keturių maršrutų: pradedančiųjų (10 km), sveikatingumo (20 km), harmonijos (35 km) ir iššūkio (55 km).

Be vaizdingų Nemuno pakrančių ir tankių Suvalkijos miškų, žygeiviai aplankys įdomius lankytinus Prienų ir Birštono apylinkių bei Nemuno kilpų regioninio parko objektus – aukščiausią Lietuvos medį, Žvėrinčiaus ąžuolą, Naravų piliakalnį, Sveikatingumo taką, Vytauto parką, Harmonizavimo parką, panemunės stovyklavietes ir kitus.

Žygio startas ir finišas vyks Prienų miesto centrinėje aikštėje, kur taip pat visą dieną bus galima užkasti, atsigaivinti bei papramogauti.

Kartu su „TrenkTuru“ žygį „Nemuno kilpomis“ organizuoja Prienų rajono savivaldybė. Taip pat prisideda Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, Birštono miesto savivaldybė ir Birštono turizmo informacijos centras. Tai – antrasis tradiciniu tapsiantis „TrenkTuro“ organizuojamas pėsčiųjų žygis. Pirmasis – „Pėsčiomis pajūriu“ – šiais metais sudomino daugiau nei 2 tūkst. žygeivių.

lrytas.lt informacija

Komentarai

komentarai