Europos dienos šventė Prienuose

0
721

Jau 16 metų gegužės 9-ąją visoje Lietuvoje minima Europos diena. Jai skirti renginiai vyko ir Prienų r. savivaldybėje.

Šventės pradžios ceremonija įvyko Laisvės aikštėje, kur nešini balionais ir vėliavėlėmis, lydimi mokytojų, auklėtojų, tėvelių ir senelių susirinko miesto mokyklinukai bei darželinukai. Daina su visais pasisveikino Kultūros ir laisvalaikio centro vokalinė grupė „Aksomas“. Skambant Europos Sąjungos himnui „Odė džiaugsmui“, buvo iškelta Europos tautų vienybės, solidarumo ir darnos idealus simbolizuojanti Europos Sąjungos vėliava.

Susirinkusiuosius sveikino Prienų r. savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius ir garbi viešnia – Europos Parlamento narė, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

„Galime džiaugtis, kad gyvename laisvoje Lietuvoje, Europos Sąjungoje, kaip viena bendra šeima. Šiandien turime galimybę kalbėti sava kalba, laisvai keliauti, laisvai rinktis“, – pabrėžė vicemeras ir palinkėjo visiems būti ir jaustis tikrais europiečiais.

Branginti laisvę, didžiuotis didžiuotis savo šalimi ir savo kraštu labiausiai vaikams linkėjo ir Europarlamentarė V. Blinkevičiūtė.

Už pagalbą švietimo įstaigoms, Savivaldybei, Kultūros ir laisvalaikio centrui bei kitiems partneriams padėkojo Europos dienoms „Atrask, pažink, pamilk ir saugok!“ skirtų renginių pagrindiniai organizatoriai Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai ir direktorė Daiva Čepeliauskienė.

Nuskambėjus solisčių Miglės, Austėjos dainoms į dangų balionais pakilo vaikų svajonės ir palinkėjimai Lietuvai ir visai Europai. Renginys iš Laisvės aikštės persikėlė į Kultūros ir laisvalaikio centrą. Mažiesiems žiūrovams buvo dovanotas spektaklis „Aplink pasaulį 2“, o suaugusieji dalyvavo susitikime su Europos Parlamento nare V. Blinkevičiūte.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai