„Ekonovus“ tiesia ranką ūkininkams

0
1478

1Viena didžiausių šalyje atliekų tvarkymo bendrovių „Ekonovus“ kviečia ūkininkus aktyviai naudotis specialiai jiems teikiama antrinių žaliavų surinkimo pagal užsakymą paslauga.

Ūkininkams tereikia susisiekti su artimiausiu bendrovės padaliniu ir susitarti dėl jiems patogaus laiko. Įmonės atstovai atvažiuos į vietą, o už surinktas pakuotes atliekų turėtojui išrašys dokumentą, patvirtinantį tinkamą atliekų sutvarkymą. Jeigu pas ūkininką nuolat kaupiasi tokių pakuočių atliekos, sudaromos ilgalaikės sutartys, kurios leidžia ūkininkui sumažinti išlaidas ir a kas tvarkyti reguliariai.

„Šiuolaikiniuose ūkiuose kaupiasi tonos įvairių pakuočių atliekų nuo trąšų, sėklų, kitų ūkininkavimui būtinų medžiagų, taip pat plastikinės šienainio plėvelės, didmaišiai. Jei visa tai  patenka į gamtą ar sąvartynus, nesuyra šimtmečiais. Todėl norime paskatinti ūkininkus laikytis gerosios ūkininkavimo praktikos, rūšiuoti atliekas, o mes jas surinksime ir pasirūpinsime jų perdirbimu“, – sako bendrovės „Ekonovus“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Siekdama paskatinti ūkininkus atsakingai tvarkyti jų ūkyje susidarančias atliekas „Ekonovus“ paskelbė „Draugiškiausio gamtai ūkininko“ konkursą ir ragina jame visus aktyviai dalyvauti.

Skelbiame tarpinius rezultatus: Paslaugą Alytaus regione jau užsisakė 105 Alytaus, 52 Prienų, 6 Varėnos, 3 Lazdijų rajonų ir 2 Birštono savivaldybės ūkininkai.  Šiuo metu daugiausia antrinių žaliavų yra pridavęs ūkininkas iš Prienų r., antroji vieta tenka ūkininkui iš Biršrono sav., trečioji – Alytaus r.

Konkurso rezultatus skelbsime ir ūkininkus apdovanosime gruodžio mėnesį.

Taip pat bendrovė laukia ūkininkų skambučių ir užsakymų, kad spalio mėnesį jiems galėtų suteikti paslaugą – pagal užsakymą surinkti ūkyje susikaupusias antrines žaliavas.

Kaip pastebi  „Ekonovus“ Alytaus regiono padalinio vadovė Gintarė Pocevičiūtė,  kol kas ne visi ūkininkai žino, kaip tinkamai tvarkyti jų ūkyje susidariusias perdirbimui tinkamas antrines žaliavas. Atliekant individualių namų pakuočių atliekų konteinerių rūšiavimo kokybės patikrinimus pastebėta, kad ūkiuose susidariusios atliekos (antrinės žaliavos) patenka į šiuos konteinerius. Dar didesnė blogybė, kuomet šios atliekos patenka į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Todėl „Ekonovus“ atstovai – nereti svečiai ūkininkų susirinkimuose, kur ne tik informuoja apie ūkininkams skirtą paslaugą, bet ir aiškina, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas. Ūkininkams taip pat dalinamos informacinės skrajutės.

„Ekonovus“ informacija

Komentarai

komentarai