Eismo saugumo komisijos posėdyje priimti nutarimai

0
1133

Lapkričio 19 d. vyko Prienų r. savivaldybės Eismo saugumo komisijos, kuriai vadovauja mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, posėdis. Posėdyje apsvarstyta dešimt klausimų.

Pakartotinai apsvarsčiusi gyventojų kreipimąsi dėl eismo organizavimo Prienų Jaunystės gatve, Komisija nutarė jį dar kartą atidėti, kadangi pritrūko kitų šalių nuomonės. Nutarta įvertinti Jaunystės gatvės gyventojų siūlymą suremontuotoje gatvėje įrengti kelio ženklą Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, išanalizuoti pasiūlymus ir sprendimą priimti kitame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Komisija nutarė pakartotinai kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Direkcija) ir prašyti įrengti ištisinę juostą prie kavinės „Inkognito“, esančios Ignacavos k., kelyje Nr. 130.

Komisija nepritarė verslininko prašymui leisti važiuoti sunkiasvoriam transportui Revuonos ir Medelyno gatvėmis (iš jų patenkama į Žaliakalnio gatvę), argumentuodama, kad į Žaliakalnio gatvę galima patekti miško keliais ir gatvėmis, kuriose leidžiamas sunkiasvorių automobilių eismas.

Išnagrinėjusi VšĮ Prienų ligoninės prašymą dėl stovėjimo aikštelės apšvietimo įrengimo, Komisija priėmė nutarimą informuoti įstaigos vadovą, kad aikštelės apšvietimo problemą turėtų spręsti įstaiga, taip pat rekomenduoti ant pastato, esančio prie norimos apšviesti aikštelės, įrengti kelis apšvietimo žibintus, užtikrinančius matomumą tamsiu paros metu.

Komisija pritarė „Ąžuolo“ progimnazijos prašymui įrengti eismą draudžiantį ženklą Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ prie įvažiavimo į progimnazijos automobilių stovėjimo aikštelę iš Sporto gatvės. Antrojo ženklo įrengimui prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę iš Kęstučio gatvės nutarta nepritarti ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijai rekomenduoti stebėti situaciją bei naudotis įrengtais vartais.

Komisijos nariai neprieštaravo UAB „Sspc real estate“ kreipimuisi į Direkciją dėl žiedinės sankryžos įrengimo Išmanų k., Saulės Vaikų gatvės ir Šilo gatvės sankryžoje.

Eismo saugumo komisijai yra žinoma, kad Prienų rajone yra gyvenviečių, kuriose trūksta gyvenvietę žyminčių ženklų. Trūkstami gyvenviečių ženklai yra inventorizuojami seniūnijų seniūnų. Nutarta pagal seniūnų paruoštas rekomendacijas numatyti lėšų kitų metų savivaldybės biudžete ir pagal seniūnų pateiktus prioritetus įrengti gyvenvietes žyminčius ženklus.

Komisija vienbalsiai pritarė Prienų KKSC direktoriaus prašymui pakoreguoti vietinio susisiekimo autobusų maršrutą ir Daugiafunkcio sporto komplekso (sporto arenos) aikštelėje įrengti kelio ženklą Nr. 514 „Sporto arena“ bei pažymėti keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietą.

Komisija buvo informuota apie atvejus, kai atliekų surinkimo aikštelės užstatomos automobiliais. Nutarta informaciją apie pažeidėjus perduoti policijai, kadangi, kaip akcentuota, Eismo saugumo komisija nėra įpareigota bausti pažeidėjus.

Atsižvelgusi į Veiverių seniūnijos raštą, Komisija priėmė sprendimą informuoti bendrovę, kuriai priklauso Veiverių seniūnijoje esantis žvyro karjeras „Smėlynas“, kad sunkiasvoriai automobiliai gadina seniūnijos Tiesiąją gatvę, ir įpareigoti iki gruodžio 6 d. sutvarkyti sugadintą kelio dangą. Priešingu atveju Veiverių seniūnui nurodyta minėtoje gatvėje įrengti kelio ženklą Nr. 314 „Ribota masė“.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai