Eismo saugumo komisijos posėdyje – aktualūs gyventojams klausimai

0
1999

Liepos 3 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos (toliau – Komisija) posėdyje svarstyta 12 prašymų eismo saugumo pagerinimo klausimais.

Du prašymai buvo gauti iš UAB „Stafas“, vykdančios darbus Nemuno pakrantėje, Prienuose. Komisija patenkino bendrovės prašymą iki rugpjūčio 30 d. uždaryti Dariaus ir Girėno gatvės atkarpą (nuo Vytauto g. iki Kranto g.), įpareigojo Rangovą pastatyti reikalingus ženklus bei parengti apvažiavimo schemą. Bendrovės prašymas išduoti leidimą važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms nebuvo patenkintas, kadangi transportui, priklausančiam draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, specialių leidimų nereikia.

Išnagrinėjusi gyventojo prašymą dėl eismo saugumo gerinimo Šaltinių g., Mardosų k., Balbieriškio seniūnijoje, Komisija pasiūlė Balbieriškio seniūnei kartu su vietos seniūnaičiu inicijuoti gyventojų pasitarimą ir bandyti išspręsti susidariusią problemą.

Išnagrinėjus Pakuonio gyventojų prašymą įrengti greitį ribojančius kalnelius Sodų g., pasiūlyta gyventojams raštu kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos, kadangi kelias Nr. 1901 Vaišvydava – Piliuona – Pakuonis – Pabališkiai (kurio dalis yra Sodų g.) yra valstybinės reikšmės rajoninis kelias. Taip pat Pakuonio seniūnija įpareigota supažindinti vietos seniūnaitį ir gyventojus su Komisijos nutarimu, atlikti gyventojų apklausą dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo poreikio, apie apklausos rezultatus informuoti Komisiją.
Prienų Jaunystės g. gyventojų raštas dėl eismo reguliavimo sprendinių priėmimo Jaunystės g. bus svarstomas, kai bus ruošiamas šios gatvės atkarpos kapitalinio remonto darbo projektas.

Posėdyje taip pat nutarta leisti Prienų gyventojui savo lėšomis įsirengti sferinį kelio veidrodį valstybinėje žemėje ties V. Kudirkos g. 26, gavus NŽT sutikimą, o Dvariuko bendruomenės pirmininkės prašymą įrengti riboto greičio zoną Dvariuko mikrorajone bei pakeltą perėją tarp F. Vaitkaus ir Medelyno gatvių – atidėti. Komisijos paaiškinimu, įrengus taką Žemaitės ir F. Vaitkaus gatvėse bei atidarius atvirą erdvę Revuonos parke, bus stebimas srautų judėjimas ir tuomet priimami sprendimai dėl eismo saugumo reguliavimo Dvariuko mikrorajone.
Komisija atsižvelgė į Prienų gyventojo prašymą įrengti M. Valančiaus g., link teniso kortų, kelio ženklą Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ su laiko nuoroda nuo 22 val. iki 6 val.

UAB „Kesko Senukai Lithuania“ prašymo dėl kelio ženklų, ribojančių stovėjimo laiką, įrengimo savo lėšomis svarstymą nutarta atidėti ir išanalizuoti situaciją. Į kitą Komisijos posėdį žadama pakviesti UAB „Kesko senukai Lithuania“ atstovą.

Komisija patenkino Prienų rajono savivaldybės administracijos prašymą dėl leidimo statyti transporto priemonę kelio ženklo Nr. 531 „Rezervuota stovėjimo vieta“ galiojimo zonoje išdavimo.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai