Diktantą rašysime kovo 8 d.

0
1865

Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 8 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2019-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau dvyliktą kartą. Konkurso dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Diktantą bus galima rašyti bibliotekose, mokyklose, savivaldybių salėse, įmonėse, įstaigose, užsienio lietuvių bendruomenėse.

Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Rašyti Nacionalinio diktanto kviečiame į Prienų rajono savivaldybės didžiąją salę (Laisvės a. 12, II aukštas).

Kalbos mylėtojų lauks ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka (Kauno g. 2), Ašmintos biblioteka (Dvaro g. 4), Balbieriškio biblioteka (Klevų g. 4), Išlaužo biblioteka (Sodų g. 1A), Jiezno biblioteka (J. Basanavičiaus g. 20), Kašonių biblioteka (Dvaro g. 6), Kunigiškių biblioteka (Mokyklos g. 17-2), Pakuonio biblioteka (Sodų g. 14), Purvininkų biblioteka (Vytauto g. 8), Stakliškių biblioteka (Vilniaus g. 2), Strielčių biblioteka (Darželio g. 1), Sūkurių biblioteka (Ąžuolų g. 2, Žiūronių k.), Tartupio biblioteka (Šilo g. 1), Veiverių biblioteka (Kauno g. 54), Vyšniūnų biblioteka (Liepų g. 1).

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti šiose rajono mokyklose: Prienų „Žiburio“, Jiezno ir Stakliškių gimnazijose, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje, Balbieriškio, Išlaužo ir Pakuonio pagrindinėse mokyklose.

Taigi tiek mokiniai, tiek suaugusieji ir šiemet kviečiami varžytis dėl raštingiausiojo titulo. Kadangi konkursas organizuojamas penktadienį, tad labai kviečiame konkurse dalyvauti savivaldybės administracijos, seniūnijų, įstaigų ir įmonių darbuotojus.

Į pasirinktą patogiausią vietą rašyti diktanto prašome atvykti kovo 8 d. 10.45 val.

Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami bei atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti siunčiami į Vilnių. Į mokyklas pasitikrinti savo žinių kviečiami ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Jų darbai tiek mokyklose, tiek bibliotekose bus surinkti ir išsiųsti organizatoriams.

 Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke turės išsiųsti tiesiai konkurso organizatoriams. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Geriausiai parašiusieji apie konkurso rezultatus bus informuoti asmeniškai.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:
Nacionalinio diktanto konkursui
AB Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16
03500 Vilnius

Antrasis (finalinis) turas vyks balandžio 13 d. Vilniuje.

Daugiau informacijos suteiks Prienų rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Peleckienė (tel. (8 319) 61 141, el. p. vaida.peleckiene@prienai.lt).

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai