„All digital week“ – „Skaitmeninė savaitė“

0
2017

Kovo 25-31 dienomis visoje Lietuvoje vyksta „All digital week“ – „Skaitmeninė savaitė“ kviečianti į bibliotekas mokytis, kurti, dalintis ir dalyvauti renginiuose bei veiklose, susijusiose su skaitmeninėmis inovacijomis. Kovo 26 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko vienas iš „Skaitmeninės savaitės“ renginių – atvirų durų diena „Naujų technologijų mokinių ugdymui mokykloje ir bibliotekoje pristatymas. Įrangos įveiklinimo būdai.“

Renginyje dalyvavo Prienų grupė „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 9–10 kl. mokinių (mokytoja Edita Ramanauskienė), kurių bibliotekoje laukė daugybė naujų patirčių, nes biblioteka pristatė naujai gautą įrangą, kuri gali būti naudojama ir mokinių skaitmeniniam raštingumui, ir kūrybiškumui, ir programavimo gebėjimų ugdymui pamokose bei bibliotekoje. Ši įranga, tai specialieji paketai: Inžinieriniai paketai (3D spausdintuvas, Darbo stotys, konstruktoriai), Eksperimentiniai paketai (Stacionarūs kompiuteriai (Darbo stotys), Virtualios realybės akiniai, kuriuos biblioteka gaus netrukus), Kūrybiniai paketai (Negatyvių nuotraukų skaitmeninimo skeneriai, Kamera, Planšetiniai kompiuteriai, Grafinės planšetės), Programavimo paketai (Stacionarūs kompiuteriai, Planšetinio tipo kompiuteriai, Konstruktoriai, Programuojamų mikrokontrolerių rinkinys, Mikrokompiuteriai, Edukaciniai dronai).

Dauguma pristatyme dalyvavusių mokinių niekada nebuvo matę 3D spausdintuvo ar bandę grafinės planšetės Wacom Intuos Pro, o bibliotekininkams pademonstravus Wacom Paper galimybes, mokiniai aikčiojo ir stebėjosi, buvo piešiama ant paprasto popieriaus, bet tuo pačiu metu piešiama ir kompiuterio ekrane. Mokiniai taip pat prisiminė vaikystę, laikus, kai buvo žaidžiama su LEGO konstruktoriais, o bibliotekoje buvo pademonstruotas ir konstruktoriaus LEGO WeDo 2.0 veikimo principas, pristatant bibliotekos darbuotojų sukonstruotą ir suprogramuotą lenktyninį automobilį, kurį užvesti buvo galima tik pamojus ranka kaip tikrose lenktynėse.

Šiemet „SKAITMENINĘ SAVAITĘ“ Lietuvoje pristato projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ yra neatsiejamas nuo kito projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“, kurį įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Minėtuose projektuose dalyvauja ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka. Įgyvendinant projektą, siekiama plėsti inovatyvias paslaugas bibliotekoje, sudaryti sąlygas naudoti naujas technologijos mokinių ugdymui mokykloje ir bibliotekoje, sudominti programavimu, inžinieriniais mokslais, bei skaitmenine kūryba.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje baigiama įrengti erdvė, kurioje ir bus vykdomos inovatyviomis technologijomis pagrįstos veiklos visų amžiaus grupių vartotojams, mokomasi naudotis įvairiomis technologijomis bei programomis. Ši erdvė bus puiki galimybė mokytojams padaryti mokymosi procesą įdomesnį, o bibliotekos turimą įrangą išnaudoti kiekvieno mokinio kūrybiškumui ugdyti. Kaip teigia projekto organizatoriai „bibliotekose yra įranga (turtas), o mokyklose – protas“, todėl mokyklų ir bibliotekos laukia daugybė iššūkių, kuriuos įveikti galima tik kūrybingai bendradarbiaujant.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

komentarai