Didžiausioje Stakliškių seniūnijoje – daug darbų ir daug iššūkių

0
1708

Vasario 22 d. ataskaitinis susirinkimas vyko Stakliškių seniūnijoje. Prieš susirinkimą Prienų r. savivaldybės vadovai bendravo su seniūnijos seniūnaičiais, kurie kalbėjo apie aktualiausias jų atstovaujamose seniūnaitijose problemas, pasidžiaugė savo indėliu į seniūnijos valdymą.

Vienas iš pavyzdžių – diskutuojant ir atsižvelgiant į numatytus kriterijus, kartu su seniūnija sudaryta gatvių tvarkymo eilė. Susitikimo su vadovais metu vyko diskusija apie kelių būklę kaimuose ir link kai kurių kapinių, kapinių priežiūrą, nuotekų tinklų poreikį, saugumo priemonių (ženklų, apsauginių tvorelių, papildomo apšvietimo) įrengimą pavojinguose kelių ruožuose.

Pokalbio su seniūnaičiais metu ir vėliau, po seniūno G. Kaminsko ataskaitos pristatymo bendraujant su seniūnijos gyventojais, Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas sutiko, kad yra problemų, kurias spręsti reikia neatidėliojant, todėl apsauginės sienelės prie Trečionių tvenkinio įrengimo (kurio darbų kaina – ne viena dešimtis eurų) klausimas bus sprendžiamas aptariant galimybę pradžiai pastatyti įspėjamuosius ženklus. Dėl saugumo priemonių įrengimo pavojingose vietose galimybės buvo patarta kreiptis į Savivaldybės kelių eismo saugumo komisiją, o šalinant kapinių priežiūros trūkumus – užsakyti dažnesnį atliekų išvežimą arba pastatyti daugiau konteinerių.

Nors seniūnijos kelių priežiūrai pernai buvo skirta daugiausia lėšų, jų neužtenka didžiausios rajone teritorijos keliams, dalį kurių gadina sunkiasvorė technika, ypač polaidžių metu. Gera naujiena ta, kad seniūnija praėjusiais metais atidarė nemažą karjerą, todėl, kaip sakė seniūnas, galės greičiau ir pigiau atlikti vietinių kelių priežiūros darbus.

Meras gyventojus patikino, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija pažadėjo šiais metais pabaigti asfaltuoti kelio ruožą Šventininkai–Kalviai–Stakliškės (apie 3,48 km) ir privažiuojamojo kelio atkarpą Kruonis–Kalviai–Stakliškės (1,74 km). Taip pat vylėsi, kad kelių kokybė gerės, nes ne mažiau kaip 50 proc. seniūnijos lėšų bus skirta kapitaliniam objektų sutvarkymui.

Ir šiais metais seniūnijoje laukia daug naujų bei tęstinių darbų: planuojama tvarkyti piliakalnius, toliau remontuoti kelius, gerinti kapinių infrastruktūrą, kai kuriose gyvenvietėse įrengti gatvių apšvietimą ir kt. Mero teigimu, laukia ir KLC antro etapo darbai, darželio renovacija, taip pat Stakliškių miestelyje startuos europinis vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo projektas.

Seniūnijos ataskaitinio susirinkimo dalyviams koncertinę programą dovanojo Stakliškių KLC saviveiklininkai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai