Daugiabučių namų modernizavimas – pažangos procesas

0
564

Lapkričio 30 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Daugiabučių gyvenamųjų namų (DGN) atnaujinimo (modernizavimo) programos pristatymas, kurio metu buvo akcentuojama, kad šios programos įgyvendinimas Prienų r. savivaldybėje sparčiai eina pažangos keliu.

Renginyje dalyvavo Prienų r. savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos, AB „Šiaulių bankas“ Birštono klientų aptarnavimo centro, Būsto energijos taupymo agentūros, UAB „Renovacijos konsultacijos“ atstovai, Daugiabučių gyvenamųjų namų (DGN) atnaujinimo (modernizavimo) programos administratorius UAB „Prienų butų ūkis“, visuomenės atstovai ir svečiai.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pabrėžė, kad Prienų r. savivaldybėje daugiabučių renovacijos srityje pasiekta didelė pažanga. Nors renovacijos darbai ir sukelia tam tikrų nepatogumų, gyventojai ir miesto svečiai pastebi, kad Prienų miestas labai pagražėjęs – ir ypač dėl renovacijos. Savivaldybės vadovas pasveikino projektą administruojančią „Prienų butų ūkio“ bendrovės komandą ir įteikė padėką direktoriui A. Valatkai, palinkėdamas, kad renovacijos procesas nesustotų, visos kliūtys būtų įveiktos, o po kelerių metų visi Prienų daugiabučiai būtų renovuoti. Sėkmės „Prienų butų ūkiui“ linkėjo ir administracijos direktorius E. Visockas, administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Zablackienė.

Įgyvendinant DGN atnaujinimo (modernizavimo) programą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su įvairiomis su programa susijusiomis institucijomis. Projektą administruojančios įmonės vadovas A. Valatka pasidžiaugė, kad ir gyventojai buvo aktyvūs, linkę bendradarbiauti. Bendrovė nusiteikusi dirbti ir toliau, nes renovacijos procesas tęsiasi – Prienų r. savivaldybės taryba lapkričio mėn. posėdyje pritarė dviejų Prienų miesto mikrorajonų kvartalinei renovacijai.

Apie kokybiškas renovacijos įgyvendinimo priemones renginyje kalbėjo bendrovės „Renovacijos konsultacijos“ direktorius R. Zinkevičius. Kaip įgyvendinami DGN atnaujinimo (modernizavimo) projektai, papasakojo Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) projektų įgyvendinimo skyriaus vedėja G. Burbienė. Prienų r. savivaldybė buvo pagirta už pasiektą pažangą įgyvendinant DGN atnaujinimo (modernizavimo) programą. Pagiriamuoju žodžiu paskatintas ir kitas politikų žingsnis – pritarimas kvartalinei renovacijai.

Lietuvoje įgyvendinama daugiabučių namų atnaujinimo programa ne vienos Europos valstybės yra vertinama kaip sektinas pavyzdys. Nuo 2013 m. šalyje buvo atnaujinta 1800 daugiabučių. Šiuo metu vykdoma 520 daugiabučių atnaujinimo projektų. Prienų r. savivaldybėje iki šiol atnaujinta (modernizuota) 33 daugiabučiai, kitų modernizavimo darbai tęsiami.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai