Dalyvavimas tarptautiniame festivalyje – „Pasaulinė Medžio diena“ 2019

0
1886

Tai buvo septintas multikultūrinis festivalis – Pasaulinė Medžio diena, kuris kasmet prasideda kovo 21-ąją, švenčiant Tarptautinę miško dieną.

Ši unikali šventė šiais metais vyko Austrijoje, etnografiniame muziejuje po atviru dangumi Stubinge, šalia Graco miesto. Renginio tema – Pokyčiai“: tai siekis atkreipti dėmesį į tautų ir jų kultūrų vystymąsi ir pokyčius šiuolaikiniame pasaulyje. Į šį renginį atvyko apie 550 dalyvių iš daugiau nei 90 valstybių.

Jame dalyvavo ir Lietuvos bei Prienų krašto vardą garsino VŠĮ „Meninė drožyba“ vadovas, sertifikuotas tautodailininkas Algimantas Sakalauskas su savo komanda – Raimundu Blaževičiumi iš Vilkaviškio bei Aivarss Students iš Latvijos.

Buvo padaryti 3 darbai, reprezentuojantys tradicinę Lietuvos ir Latvijos drožybą. Jie buvo eksponuojami apjungti į vieną kompoziciją, tai leido parodyti tradicinės baltiškos kultūros bendrumą, sustiprinti skulptūrų meninį poveikį.

Pasaulinės Medžio dienos pagrindinis tikslas skatinti bendravimą, bendradarbiavimą, pažinimą ir atradimus, pademonstruoti visapusišką medienos panaudojimą ir pritaikymą. Šiems tikslams įgyvendinti buvo suformuotos atskiros menininkų ir dalyvių grupės. Buvo vystomos šios temos:

1. Vaikams skirti renginiai ir edukacijos;
2. Senųjų amatų pristatymas;
3. Medžio drožybos demonstravimas;
4. Jaunųjų baldžių pasirodymas;
5. Muzikos, atliekamos mediniais medžio instrumentais, pristatymas atlikėjais iš viso pasaulio;
6. Etnografinės medžio architektūros pavyzdžiai;
7. Simpoziumas;
8. Medžio dizaino kūryba.

Pasaulinė Medžio diena sutampa su pavasario lygiadieniu, kovo 21 dieną, simbolizuoja pavasario pradžią, gamtos atgimimą. Švęsti šią dieną pasiūlė Tarptautinė Medžio kultūros draugija (IWCS) ir pirmą kartą buvo švenčiama 2013 Tanzanijoje.

Pagrindinės šventės vietos ir temos:

2013 – Tanzanija, Kultūros požiūris – mediena yra gerai;
2014 – Kinija, Mediena besikeičiančioje kultūroje;
2015 – Turkija, Mediena ir žmonija;
2016 – Nepalas, Gamta ir kultūra;
2017 – JAV, šaknys;
2018 -Kambodža, Gyvenimas;
2019 – Austrija, Pokyčiai.

Visi keli šimtai dalyvių bei daugybė pagalbininkų, organizatorių bei įvairių renginių dalyvių draugiškai sutilpo Stubingo muziejuje, viskas buvo labai aišku, nekilo jokių įtampų, viską, ko prireikdavo, gaudavome laiku. Ypač žavėjo, kad iš skirtingų pasaulio šalių atvykę žmonės, išpažįstantys skirtingas religijas, turintys įvairias politines pažiūras buvo suvienyti bendram kūrybiniam darbui ir sugebėjo sutarti, sukurti bendrus darbus ir išsiskirti tapę draugais.

Organizatorių prašymu kiekvienas dalyvis atsivežė „namų darbą“ – savo kūrinį. Tai turėjo būti 30x30x5cm dydžio medžio drožinys. Šie darbai, kartu su kitais baigiamaisiais darbais buvo eksponuoti Graco miesto Stefani konferencijų salėje.

Kūriniai – į muziejų

Festivalio metu sukurti darbai kurį laiką bus eksponuojami įvairiose parodų salėse, o ateity bus kuriamas specialus muziejus jiems eksponuoti.

Septintajam Pasauliniam Medžio dienų festivaliui bus išleistas katalogas – albumas, kuriame bus pateikta informacija apie kūrinius ir kūrėjus, jų darbų esmė ir, žinoma, daug nuotraukų.

Algimantas Sakalauskas

 

Komentarai

komentarai