BBL atsakas skandalą sukėlusiam V. Šeškui – solidi bauda ir pamokymas: reikėtų truputį galvoti ir elgtis solidžiau

0
1601

Virginijus Šeškus šią savaitę kaip reikiant atkreipė dėmesį į save ir Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipą Baltijos krepšinio lygos (BBL) turnyre, kuomet nepatenkintas teisėjų sprendimais išsivedė komandą paskui save iš aikštės.

Tokį sprendimą emocingasis strategas priėmė likus žaisti mažiau nei 3 minutėms prieš Raplos „Avis“ ekipą ir esant lygiam rezultatui – 65:65. Tiesa, nors anksčiau skelbta nebuvo, bet V. Šeškus komandą paskui save į rūbinę išsivedė pats užsidirbęs antrąją techninę pražangą ir turėjęs keliauti iš aikštės. Raplos ekipos treneris kalbėjo ir apie tai, kad dar antrame ketvirtyje V. Šeškus turėjo planų nutraukti mačą.

Toks skandalas sudrebino ir Estijos krepšinį, ir visą BBL. Lygos varžybų direktorius Saulius Samulevičius tikino, kad išsamiai teisėjų darbą tose rungtynėse dar išnagrinės artimiausiu metu, bet labiausiai jį pašiurpino toks kraštutinis V. Šeškaus elgesys.

„Prie ko čia teisėjavimas ir komandos išvedimas iš aikštės? Aš skaičiau jo argumentą apie teisėjavimą, bet jis man neparašė nė vienos situacijos, kur tas blogas teisėjavimas buvo. Jeigu visi taip argumentuodami pradės išvedinėti komandas, mes čia krepšinio nebežaisime. Nežinau, ką darysime.

Toje situacijoje, po kurios „Vytautas“ išėjo, teisėjai priėmė absoliučiai teisingą sprendimą, kamuolys už aikštės skriejo nuo Prienų žaidėjo“, – kalbėjo jis.

V. Šeškus tvirtino buvęs įpykęs, nes esą jo sūnų Edviną Šeškų aikštėje skriaudė Gertas Dorbekas, o teisėjai dėmesio nekreipė. Treneris vardino ir dar kelis jam užkliuvusius epizodus.

„Buvo situacija, pataikė Edvinui į Saulės rezginį. Netikiu, kad specialiai, manau, tiesiog žaidybinis epizodas. Tokių rungtynėse būna dešimt. Buvo kalbama, kodėl iškart rungtynės nebuvo sustabdytos, bet jos turi būti stabdomos pasibaigus atakai – matyt, taip teisėjai ir padarė“, – savo nuomonę dėstė S. Samulevičius.

Per S. Samulevičiaus penkiolikos metų darbo praktiką, tai – pirmasis toks trenerio poelgis BBL čempionate. Ir už tai ne pačius geriausius laikus finansiškai išgyvenančio „Vytauto“ laukia nemaža bausmė – ne tik techninis pralaimėjimas, nulis taškų už mačą, bet ir 3000 eurų bauda. Tokį sprendimą priėmė trijų žmonių techninė komisija, kuriai be S. Samulevičiaus taip pat priklauso ir du kitų Baltijos šalių atstovai.

Rungtynių be arbitrų klaidų – nebūna, tvirtina S. Samulevičius ir taip pat nusišypso, jog išnagrinėjus šį mačą tarp „Avis“ ir „Vytauto“, jis nenustebtų pamatęs, kad daugiau švilpukų buvo prieniškių naudai.

BBL pirmenybių vadovai norėtų, kad kiekviename mače pavyktų turėti skirtingų šalių teisėjus, bet šioje vietoje susiduria su realybe – finansais. Lietuviai ar latviai pagal kvalifikaciją išties yra geresnio lygio, tačiau S. Samulevičius ragina palyginti, su kiek lėšų lyga turi verstis samdydama arbitrus.

„Lietuviai ir latviai pagal kvalifikaciją išties yra stipresni teisėjai, šio fakto nenuneigsi, bet tada ir Lietuvoje galima sakyti, kodėl teisėjauja „Žalgiriui“ du kauniečiai ir vienas vilnietis. Nors iš 20 teisėjų, turbūt 17 bus kauniečių ar vilniečių.

O pas mus yra ir piniginė problema. BBL starto mokestis yra pakankamai mažas – 3000 eurų, jo pakanka apmokėti tik vietiniams teisėjams. O daugiau klubai mokėti nenori. Palyginimui, Europos taurėje vienų rungtynių teisėjavimas kainuoja 2500 eurų. O čia už visą sezoną – 3000 eurų“, – lygino jis.

S. Samulevičius pripažino – tokie skandalai nekelia BBL prestižo: „Viskas susiję ir su rėmėjais, ir su internetine televizija. Jei taip pradės išdarinėti visi, tuo neliks nieko.“

Pabaigai V. Šeškaus išsišokimą jis prilygino mėgėjų krepšiniui ir tik uždavė retorinį klausimą – kas lauktų trenerio po tokio poelgio stipriausiame Europos krepšinio turnyre?

„Mėgėjų rungtynėse gal ir gali visko pasitaikyti, o čia kažkaip gal reiktų truputį galvoti ir solidžiau elgtis. Negalima išdarinėti, ką nori. Įdomu, kokia bauda būtų skirta klubui, jei jis taip pasielgtų Eurolygoje“, – teigė S. Samulevičius.

krepsinis.net informacija

 

Komentarai

komentarai