Atidarytos Prienų rajono krepšinio pirmenybės

0
1537

Lapkričio 19 d. prasidėjo 2019-2020 metų Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių sezonas. Šiemet pirmenybėse dalyvauja net 12 komandų. Prie pernai dalyvavusių ekipų prisijungė svečiai iš Birštono – „Versmė“ – ir jaunieji Prienų kūno kultūros ir sporto centro krepšininkai. „Tango pizza“ ir „Stadionas“ nusprendė suvienyti jėgas susijungdami į vieną komandą, kuri nuo šiol vadinsis „Tango pizza-Stadionas“.

„PMVD“ – „Šilavotas“ 89:71 (20:24, 27:13, 24:18, 18:16)

Pirmenybės startavo „PMVD“ ir „Šilavoto“ komandų susitikimu, o pirmuosius čempionato taškus baudų metimais pelnė „PMVD“ žaidėjas M. Seilius. Pirmajame kėlinyje vyravo lygus žaidimas, o L. Kurtinaičio tolimas metimas, aidint sirenai, po pirmųjų dešimties minučių leido „Šilavotui“ pirmauti 24:20. Antrajame ketvirtyje P. Ivanauskas smeigė jau trečią tritaškį paeiliui, taip inicijuodamas „PMVD“ spurtą 9:0. Šilavotiškiams sunkiai sekėsi tvarkytis su priešininkų aukštaūgiais G. Vasiliausku ir K. Rimgaila, kurių dėka „PMVD“ į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudami dviženkliu skirtumu – 47:37. Po didžiosios pertraukos „PMVD“ krepšininkai ir toliau po truputį didino savo pranašumą, neleisdami varžovams net pagalvoti apie sugrįžimą į rungtynes. „Šilavotą“ į priekį dar bandė tempti 8 taškus iš eilės surinkęs G. Stalioraitis, tačiau galutiniam rezultatui įtakos tai neturėjo. „PMVD“ laimėjo susitikimą rezultatu 89:71 ir įsirašė pirmąją pergalę.

Rezultatyviausi žaidėjai:
„PMVD“: K. Rimgaila – 18, P. Ivanauskas ir G. Vasiliauskas – po 15, A. Marchockis – 11.
„Šilavotas“: G. Stalioraitis – 19, L. Kurtinaitis – 18, V. Mieldažys – 12, A. Senavaitis –11.

„Pakuonis“ – „Jieznas“ 80:58 (19:13, 14:16, 20:19, 27:10)

„Jieznas“ rungtynes su „Pakuoniu“ pradėjo 3 tritaškiais ir išsiveržė į priekį 9:4. Tuomet M. Juščiaus vedami pakuoniškiai ne tik išlygino, bet ir baigiantis kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai – 19:13. Antrajame kėlinyje „Pakuonis“ bandė pratęsti savo spurtą, tačiau jiezniškiai pataikė dar 3 tolimus metimus ir nežymiai priartėjo prie savo varžovų – 29:33. Trečiajame ketvirtyje ir toliau kartojosi tas pats scenarijus: „Pakuonis“ vėl atitrūko dviženkliu skirtumu, tačiau tada net 3 tritaškius smeigė L. Pempė, po vieną pridėjo E. Petkevičius ir E. Šliaužys, ir „Jieznas“ vėl ėmė kvėpuoti varžovams į nugaras rezultatu – 48:53 po trijų kėlinių pirmavo „Pakuonis“. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Pakuonis“ pagaliau nutolo nuo varžovų. Sėkmingai rungtyniavę M. Juščius ir S. Ambrazas terorizavo „Jiezno“ gynybą, o dar blogiau buvo tai, kad jiezniškius iki šiol gelbėję tolimi metimai ėmė nebekristi. Galingai lemiamas dešimt minučių sužaidęs „Pakuonis“ iškovojo solidžią pergalę rezultatu 80:58.
„Pakuonio“ komandos žaidėjas R. Grimalauskas nubaustas technine pražanga.

„Pakuonis“: M. Juščius – 24, T. Kisieliauskas ir V. Jarmala – po 16, S. Ambrazas – 10.
„Jieznas“: L. Pempė ir R. Žuromskas – po 19.

„Dvariukas-Sava ranga“ – Balbieriškio „Ringis“ 93:82 (23:20, 26:26, 17:24, 27:12)

Praėjusių metų čempionai „Dvariukas-Sava ranga“ laikė ir vėl konkurencingą sudėtį surinkusio Balbieriškio „Ringio“ egzaminą. „Dvariukas-Sava ranga“ galingai pradėjo rungtynes ir greitai atitrūko dviženkliu skirtumu, tačiau „Ringis“ dar pirmajame kėlinyje atsigavo po šalto dušo ir prisivijo savo varžovus – 20:23. Antrajame kėlinyje abi komandos ir toliau rungtyniavo labai rezultatyviai. „Dvariuko“ gretose spindėjo A. Tilindė ir V. Alčiauskas, o „Ringiui“ taškus iš esmės rinko trys žaidėjai: R. Stankevičius, E. Voveraitis ir A. Mitrulevičius. Vis dėlto antrajam kėliniui einant į pabaigą, solo šou surengė A. Čekavičius – trys jo tritaškiai leido „Dvariukui“ išlaikyti trapų pranašumą ir, įpusėjus susitikimui, pirmauti 49:46. Po pertraukos jau „Ringis“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Skubotai žaidęs „Dvariukas“ ne tik šaudė pro šalį, bet ir nesugebėjo sustabdyti R. Stankevičiaus, trečiajame ketvirtyje surinkusio 11 taškų. Prieš paskutines dešimt minučių rezultatu 70:66 jau pirmavo balbieriškiečiai. Ketvirtajame kėlinyje „Dvariuko“ lyderiai A. Tilindė ir V. Alčiauskas įjungė „aukštesnę pavarą“ ir greitai sugrąžino savo komandai pranašumą. „Ringis“ stengėsi nepasiduoti, tačiau sėkmingai žaidęs „Dvariukas“ galutinai nutolo ir iškovojo sunkę pergalę rezultatu 93:82.

„Dvariukas-Sava ranga“: V. Alčiauskas – 28, A. Tilindė – 25, A. Čekavičius – 18, M. Ylius – 11.
„Ringis“: R. Stankevičius – 28, L. Chalytovas – 15, E. Voveraitis – 13, A. Mitrulevičius – 12.

„Tango pizza-Stadionas“ – „Stakliškės“ 101:55 (17:15, 35:13, 28:13, 21:14)

Ketvirtajame dienos susitikime į aikštelę žengė „Tango pizza-Stadiono“ ir „Stakliškių“ komandos. Akivaizdžiai susilpnėję stakliškiečiai atsilaikė vos dešimt minučių, kurias pralaimėjo dviem taškais – 15:17. Antrajame kėlinyje „Tango pizza-Stadionas“ žaibiškomis atakomis ėmė rinkti lengvus taškus, tuo tarpu „Stakliškėms“ taškus daugiausia rinko tik A. Kaminskas. Triuškinamai kėlinį laimėjusi „Tango pizza-Stadionas“, įpusėjus rungtynėms, pirmavo 52:28. Po didžiosios pertraukos skirtumas tarp komandų ir toliau sparčiai augo, o J. Davidavičiaus ir O. Aleksyno vedama „Tango pizza-Stadiono“ iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 101:55.
„Tango pizza-Stadionas“ komandos žaidėjas D. Jancevičius nubaustas technine pražanga.

„Tango pizza-Stadionas“: O. Aleksynas – 21, J. Davidavičius – 20, D. Jancevičius – 15, R. Marcinkevičius – 14.
„Stakliškės“: A. Kaminskas – 30, V. Bereiša – 14.

KK „Amberis“ – „Prienų KKSC“ 81:64 (20:10, 18:16, 17:20, 26:18)

Pirmenybėse debiutuojantys jaunieji Prienų KKSC krepšininkai susitiko su Veiverių KK „Amberio“ komanda. Startinis jaudulys jaunimui kiek kišo koją, o tuo pasinaudojęs „Amberis“ išsiveržė į priekį 20:10. Antrajame ketvirtyje Prienų KKSC komanda pagaliau atsigavo ir ėmė žaisti kur kas laisviau. Tai greitai davė rezultatą: „Amberis“ ne tik nenutolo, bet ir turėjo vargti įveikdami priešininkų spaudimą. Daugiau nei pusę Prienų KKSC antrojo kėlinio taškų pelnė A. Levinskas, o po dviejų kėlinių priekyje buvo „Amberis“ – 38:26. Trečiajame ketvirtyje Prienų KKSC krepšininkai varžovų pražangas sėkmingai vertė taikliais baudų metimais, tačiau dar labiau priartėti prie veiveriškių jiems trukdė centimetrų trūkumas: G. Žilinskas ir T. Tulauskas sėkmingai rinko taškus iš baudos aikštelės, o rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. G. Žilinsko ir T. Tulausko duetas ir toliau dominavo baudos aikštelėje, o „Amberis“ ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą. Prienų KKSC gretose ryškiausiai spindėjo A. Butkus ir G. Gelažauskas, kartu surinkę net 16 iš 18 visos komandos taškų, tačiau „pirmas blynas“ visgi prisvilo, ir Prienų KKSC jaunimas turėjo pripažinti KK „Amberio“ pranašumą.

KK „Amberis“: T. Tulauskas – 28, G. Žilinskas – 12, R. Klapatauskis – 11.
„Prienų KKSC“: A. Butkus ir A. Levinskas – po 18, G. Gelažauskas – 14.

„Versmė“ – „Pušynė“ 110:74 (35:11, 19:21, 28:22, 28:20)

Paskutinėse dienos rungtynėse į kovą stojo dar viena debiutantė – Birštono „Versmė“ ir pirmenybių senbuvė „Pušynė“. „Versmė“ fantastiškai pradėjo rungtynes: L. Vėlavičius smeigė 4 tritaškius, dar keturis pridėjo kiti komandos draugai, o uraganinis puolimas leido „Versmei“ išsiveržti į priekį 35:11. Antrajame ketvirtyje žaidimas kiek išsilygino, o sėkmingai žaidusio M. Leonavičiaus dėka „Pušynė“ nežymiai sumažino atsilikimą ir po dviejų kėlinių atsiliko 32:54. Po didžiosios pertraukos „Versmė“ į aikštelę sugrąžino savo lyderius, kurie ir toliau bombardavo „Pušynę“ tolimais metimais. A. Gedminas pataikė dar 4 tritaškius, į savo kraitį dar 3 tolimus metimus pridėjo L. Vėlavičius, 2 – R. Gurskas. „Pušynės“ krepšininkai labai anksti susitaikė su pralaimėjimu, o kovoti dar bandė tik M. Leonavičius ir A. Sinkevičius, surinkę didžiąją dalį visų komandos taškų. Ketvirtajame kėlinyje „Versmė“ į aikštelę leido mažiau žaidusius krepšininkus, tačiau net ir tada skirtumas tarp komandų toliau augo. Galingai žaidusi „Versmė“ sutriuškino „Pušynę“ rezultatu 110:74 ir pirmenybėse debiutavo pergalingai. Beje, „Versmė“ šiose rungtynėse pataikė net 22 tritaškius!

„Versmė“: L. Vėlavičius – 32, A. Gedminas – 30, D. Jurgelionis – 16, R. Gurskas – 12.
„Pušynė“: M. Leonavičius – 28, A. Sinkevičius – 21.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija